fbpx

Kokios savybės padeda gerai gaudytis erdvėje?

Kokios savybės padeda gerai gaudytis erdvėje?

Pagalvokite apie savo artimą, kuris niekada nepasiklysta nežinomame mieste. Arba – kuris visuomet puikiai žino, kurioje pusėje šiaurė ir pietūs, ir dar gali jums patarti, kaip kambario erdvėje tinkamai parinkti baldus. Ar pažįstate tokius žmones?

Jie turi aukštai išreikštą erdvinį intelektą – tai yra gebėjimą jausti kryptį, orientuotis erdvėje ir manipuliuoti mintyse trimačiais objektais. Tarkim, labai geras braižytojas ar inžinierius, žiūrėdamas į brėžinį, mato ne plokščią, o erdviniu būdu sudėliotą tūrinį objektą. Taip pat tokie gali puikiai jausti kryptį ir atstumą be jokių matavimo prietaisų. Taigi šis intelektas yra susijęs daugiausiai su tūrio, atstumo ir erdvės pajautimu.

Inžinerijos, vairavimo, įvairių mechanizmų įvaldymo, architektūros ir kitas su praktiškumu bei su erdviniu suvokimu susijusias specialybes besirenkantys jaunuoliai turėtų pagalvoti apie savo erdvinio intelekto pasireiškimą.

Jeigu suvokiate, kad jūsų erdvinis intelektas nėra taip stipriai išreikštas, tai viskas su jumis taip pat yra gerai! Gi mes visi esame skirtingi, visi esame unikalūs ir gabūs įvairiose srityse! Ir renkamės savo karjeros kelią pagal savo stipriąsias savybes. Tik, gerbiamieji, nepamirškime skirti laiko jų suvokimui ir įsivertinimui.

Na, o skirtingų intelektų ir prigimčių pamatymas savyje ir kituose leidžia suprasti, kokį mes turime įvairiaspalvį pasaulį.