Koks žmogus be baimės iššoktų parašiutu?

Kaip ir kiekvieną savaitę, Žinių radijo laidoje „Karjeros akiniai“ jums pasakoju apie vis skirtingas elgesio tendencijas, tai yra mūsų „Daugialypes prigimtis“.

O kas iš to? Ką pakeis šios 22 išklausytos laidos minutės apie vieną ar kitą prigimtį?

Pakeisti gali labai daug. Jūs kiekvienu žingsniu galite priartėti prie geresnio savęs pažinimo ir suvokimo, kodėl jums svarbu vieni dalykai, bet, atrodo, nepastebite kitų. Taip pat galite priartėti prie suvokimo apie savo vaikų, partnerių, šeimos narių, kolegų prigimtis ir intelektus. Pažindami savo ir kitų prigimtis bei intelektus, geriau suprasite įvairius elgesio motyvus ir priimsite geresnius sprendimus. Patikėkite, šis pažinimas turi ypatingą galią!

Šios savaitės „Karjeros akinių“ laidoje kalbėjau apie nuotykių prigimtį.

Pagalvokite apie tuos mūsų vadinamus „nutrūktgalvius“, kurie neria be baimės į įvairius nuotykius – ar tai būtų šuolis parašiutu, ar naujo verslo kūrimas. Nuotykių prigimtį turintys žmonės yra linkę ieškoti adrenalino arba daryti tokias veiklas, kurios kitiems žmonėms atrodo rizikingos ar nesaugios. Turbūt sunkiai įsivaizduotume gaisrininkus, policininkus, aktyvių pardavimų vadybininkus, biržos maklerius, alpinistus be aukštai išreikštos nuotykių prigimties. Tačiau mes juk tikrai nenorėtume auditoriaus ar finansų kontrolieriaus su aukštai išreikšta nuotykių prigimtimi?

Jei jaučiate, kad jūs turite aukštai išreikštą būtent nuotykių prigimtį – kaip ją suvaldyti? Juk labai dažnai darbe jos reikia visai nedaug. Tokiu atveju nuotykių prigimtį jūs privalote realizuoti kitur – čia turėtų gelbėti įvairūs hobiai, užsiėmimai ir veiklos, kuriose prisiimdami riziką galėtumėte pilnai patenkinti savo nuotykių prigimtį ir pasiekti darną gyvenime. Nebūtinai ta rizika turi būti kas savaitgalį šokti parašiutu. Gali pakakti ir azartiškai žaisti stalo žaidimą ar prasilėkti kartingo trasoje.

Mojuoju visiems „nutrūktgalviams“ ir rizikos mėgėjams bei linkiu išmokti „pamaitinti“ šią puikią prigimtį!