fbpx
Home / Paslaugos mokykloms / Pagalba dešimtokams, renkantis mokomuosius dalykus

Mokomųjų dalykų pasirinkimas dešimtoje klasėje

Mokomųjų dalykų pasirinkimas dešimtokams – nedidelis, tačiau svarbus žingsnis sėkmingos karjeros link. Mūsų karjeros konsultantai gali pagelbėti žengti šį žingsnį užtikrintai.

Paslaugą sudaro Karjeros Interesų Sistemos (KIS) testas, paskaita visai klasei ar srautui apie tai, kaip panaudoti testo rezultatus, renkantis mokomuosius dalykus (profilius), ir atsakymai į individualius klausimus po paskaitos.

Kilo klausimų? Rašykite mums užklausą.

Mokomuju dalyku pasirinkimas

KIS testo ataskaita

Karjeros interesų sistema

Karjeros interesų sistema (KIS) skirta moksleiviams, kurie ne visai aiškiai gali sau atsakyti, kurios studijų sritys juos domina. Sistemą sudaro (minimaliai) dvi dalys: Karjeros interesų testas ir studijų krypčių žinynas. Po KIS drąsiau bus eiti į studijų, karjeros konsultacijas, aiškiau, kokius klausimus užduoti universitetų atstovams.

 • Testas skirtas moksleiviams nuo 14 m.
 • Testas atsako į klausimą „kokios karjeros sritys man įdomios?“
 • Testui atlikti prireiks ne daugiau nei 30 min
 • Testą sudaro 176 klausimai.
 • Testo ataskaita gaunama el. paštu, pdf formatu.
 • Ataskaitoje matoma 41 veiklos sritis.
 • Ataskaita NEPARODO, kokią karjerą reikėtų rinktis ar kokius gabumus turi testo atlikėjas.

Po KIS testo surengsime seminarą, kurio metu paaiškinsime, kaip konkrečiai panaudoti testo rezultatus, renkantis mokomuosius dalykus 11-12–ai klasėms. Taip pat atsakysime į individualius klausimus apie pasirinkimą.

 

Kaip moksleiviams pilnai išnaudoti sistemą po seminaro?

Testo rezultatus moksleiviai vėliau gali nagrinėti patys, arba, galite juos suskirstyti grupelėmis pagal išreikštus interesus ir turėti kelias įdomias klasės valandėles apie karjerą. Kiekvienas moksleivis gali pristatyti karjeros sritį, studijas, specializacijas (viską galima rasti mūsų žinyne) visai klasei ar panašių interesų grupei. Taip pat atlikti tyrimą, kokių yra praktikų ar savanorysčių toje srityje, surasti naudingos medžiagos, video šia tema.

 1. Atlikusiems testą ataskaitoje reiktų peržvelgti visas sritis ir atmesti tas, kurioms iš viso nėra intereso.
 2. Tomis sritimis, kurioms interesas išreikštas labiausiai, reikėtų pasidomėti plačiau. Visą informaciją susisteminome žinyne >> 
 3. Kiekvienas moksleivis turėtų sau atsakyti į klausimą, ar norėtų jose dirbti (žinyne nurodytos specializacijos, galimos karjeros, aprašyti studijų metai). Jei taip – ar moksleivis jau turi joms reikalingas žinias, pažymius, kompetencijas, gebėjimus?
  • Pažymiai: tiesiog teks pasitempti ir pasimokyti daugiau.
  • Žinios, kompetencijos, gebėjimai: galima jau dabar pradėti savo karjeros kelią, pažiūrėti, ar pasirinktai karjerai yra savanorystės, praktikos galimybių. Pasidomėti, kokių yra mokomųjų video ta tema, įdomių knygų.

Jei norite šią paslaugą užsakyti savo klasei, raginame tai daryti kuo anksčiau. Neužsiregistravus iš anksto Jums gali tiesiog nelikti laiko.