Ketinate pradėti mokytis užsienio kalbos? Turime keletą patarimų, kad mokymasis būtų kuo efektyvesnis.
Pradedant mokytis užsienio kalbos itin svarbu:
– Atsiminti, jog mokytis užsienio kalbos niekada nevėlu.
– Pasitikrinti žinių lygį, nes neteisingai parinkta grupė sukels diskomfortą ir neleis pasiekti norimų rezultatų.
– Nesustoti baigus tik vieną lygį, nes tik tęstinis kalbos mokymasis yra pats efektyviausias, jis neleidžia pamiršti jau turimų žinių ir įgūdžių.
– Suvokti, jog didesnė nei 3 mėnesių pertrauka padidina riziką, kad nenaudojama kalba bus pamiršta.
– Papildomai lavinti kalbos įgūdžius: žiūrėti TV laidas užsienio kalba, skaityti knygas užsienio kalba, naršyti internetinius puslapius, turint konkretų tikslą – užduotį, skaityti pasakas vaikams prieš miegą užsienio kalba.
– Neignoruoti namų darbų, nes papildomai dirbant namie, pažangą pavyksta padaryti daug greičiau.
– Aiškiai suformuluoti tikslus, dėl kurių mokomasi kalbos, nes tai padės mums pasiūlyti labiausiai tinkančią kursų programą.
– Įtraukti į mokymąsi visą šeimą, nes taip bus ne tik įdomu, bet ir naudinga visiems (kursai užsienyje suderinti su šeimos atostogomis).
– Praktiškai pritaikyti žinias – taip neprarandamos jau įgytos žinios ir įgūdžiai.
– Mokytis keleto kalbų ir stengtis tai daryti nuolat. Planuojant savo vaiko ateitį, aptarti, kurias kalbas yra būtina mokėti (kaimyninių šalių, perspektyviausias ir pan.) bei sudaryti vaiko kalbų mokymosi planą.
– Kai reikia greitai ir efektyviai prisiminti primirštas žinias, rinktis kursus užsienyje, kuriuos galima derinti ir su atostogomis.
– Nustatyti optimalų laikotarpį, renkantis kursus užsienyje – t. y. 3 savaitės. Tiek laiko reikia tam, kad būtų atnaujintos žinios ir pasiekta maksimali pažanga.