Главная страница
Языковые курсы Обучение за рубежом Для бизнеса Прочие услуги О нас

Ką turi tie, kurie lengvai išmoksta kalbas?

Tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų lengvas išmokimas, įvaldymas nurodo būtent kalbinio intelekto pasireiškimą. Kitais žodžiais, šis intelektas išreiškia kalbos vartojimo visumą. Žmonės su aukštu kalbiniu intelektu pasižymi turtingu žodynu, raiškia kalba, jiems lengva išreikšti save, savo mintis, emocijas per kalbos vartojimą.

Pasidalinkite įrašu

Kodėl vieni greitai ir lengvai išmoksta kalbas?

Šie žmonės turi aukštai išreikštą kalbinį intelektą. Tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų lengvas išmokimas, įvaldymas nurodo būtent aukštą kalbinio intelekto pasireiškimą. Žmonės su aukštu kalbiniu intelektu pasižymi turtingu žodynu, raiškia kalba, jiems lengva išreikšti save, savo mintis per kalbos vartojimą. Taip pat jie rašo be klaidų!!!

Labai didelė įtaka šio intelekto formavimuisi yra padaroma iki 4 metų. Įvairūs tyrimai rodo, jog būtent smulkiosios motorikos vystymas ir „gyvos“ kalbos girdėjimas lemia kalbinio intelekto formavimąsi. Būtent „gyvas“ žmogus žmogui, o ne televizorius ar planšetė su Youtube! Kyla daug diskusijų, ar verta, pavyzdžiui, mokyti 3-4 metų vaiką užsienio kalbos, kai jis dar gerai nemoka kalbėti savo gimtąja kalba? Manau, kad verta, nes kalbų mokymasis gali lemti papildomą kalbinio intelekto lavinimą.

Kalbinis intelektas yra labai gerai matomas ir atpažįstamas, todėl neretai pastebime didelį lūkestį šį intelektą turėti aukštai išreikštą. Tai rodo ir brandos egzaminų reikalavimai. Tačiau. Jeigu pasižiūrėtume į profesijas, kuriose labai reikia aukštai išreikšto kalbinio intelekto – pamatysime, kad jų nėra tiek daug. Randame daug daugiau profesijų, kuriose kalbinis intelektas nėra pats svarbiausias.

Tikrai ne visose, bet daugelyje užsienio šalių kalbinis intelektas yra matuojamas iki 10 klasės, o vėlesnėse klasėse – tik pasirinktinai: kalbų lavinimas nebėra privalomas. Su kuo aš visiškai sutinku, nes tie, kurių kalbinis intelektas yra ne toks aukštas, tokiu būdu gali gilintis į kitus dalykus, labiau atitinkančius jų gabumus ir gebėjimus.

Taigi mano patarimas žmogui su aukštu kalbiniu intelektu – jums reikėtų mokėti bent tris užsienio kalbas, nes, patikėkite manimi, jums tikrai seksis jas mokytis! O piliečiams su žemu kalbiniu intelektu reikia tai suprasti ir rinktis specialybes, kuriose jo nereikia aukšto. Ir jei mokate nors vieną užsienio kalbą – esate verti medalio!

Na, ir visa tai susiveda į mano mylimą žodį – DARNA. Žmogus yra darnus, kuomet daro tai, kas geriausiai „pamaitina“ jo prigimtis ir intelektus.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Darna
Uncategorized @ru

Kodėl kalbame apie darną?

Manome, kad kalbėti apie darną yra svarbu, nes neretai žmonės pasigenda darnos bent vienoje gyvenimo srityje.

Įžanginiai KALBA Multiple Natures video klipai

Šiame Multiple Natures įvadiniame kurse geriau suprasite pagrindinę šio įrankio filosofiją, sužinosite kas yra Daugialypės Prigimtys ir Daugialypiai Intelektai ir kaip jie veikia kartu, sukurdami jūsų potencialą. Malonaus žiūrėjimo.