Kodėl kai kurie žmonės yra nagingi, o kitų visos linijos kreivos?
Vakarų psichologijos mokslas su Rytų išminties atradimais susijungia į „Daugialypių intelektų ir prigimčių“ teoriją, leidžiančią žmonėms pasižiūrėti į savo vidų ir pamatyti pilną asmenybės paveikslą.
Vakar Žinių radijo laidoje kalbėjau apie vieną iš mūsų intelektų – kūno subtilųjį. Tai intelektas, kuris apibūdina mūsų gebėjimą gerai koordinuoti akių ir rankų judesius, tai yra gerai įvaldyti smulkiąją rankų motoriką. Neretai liaudyje žmones su aukštai išreikštu kūno subtiliuoju intelektu vadiname nagingais. Tokiems žmonėms patinka ardyti ar surinkti tam tikrus smulkius dalykus, dirbti su labai mažytėmis dalelytėms ir dirbti kitus darbus rankomis labai kruopščiai, tiksliai ir gerai.
Pagalvokime apie odontologą. Tikiu, kad visi esame nors kartą buvę pas šį specialistą. Šiai specialybei reikia kruopštumo, atidumo, geros rankų – akių koordinacijos, taigi – aukštai išreikšto kūno subtiliojo intelekto.
O kaip manote, kiek jaunų žmonių, stojančių į odontologijos studijas, suvokia savo kūno subtilųjį intelektą? Kiek jų suvokia, kad toks yra ir kad tokio labai reikia, norint būti geru odontologu?
Yra lūkestis, kad žmogus tai žinotų natūraliai. Ir kas gaunasi? Dalis odontologų kokiame trečiame kurse supranta, kad jų kūno subtilusis nėra išreikštas taip aukštai, kaip reikia šiai specialybei. Taip pat yra akivaizdu, kad ne kiekvienas norės laisvalaikiu siuvinėti, siūti ar meistrauti. Vieniems tai mėgiamas užsiėmimas, kitiems – didžiausias vargas. Taigi savo prigimčių ir intelektų atpažinimas gali padėti mums geriau suprasti save, savo stipriąsias savybes ir, turint šias žinias, priimti geresnius sprendimus. Kad ir tokius, kurie susiję su ateities karjeros pasirinkimu.
Kiekvieną kartą, nešdamas sklidiną arbatos puodelį ir stebėdamas arbatos žymes paskui save, suprantu, kad mano kūno subtilusis intelektas yra išreikštas žemai.;) O kaip jūsų?