Главная страница
Языковые курсы Обучение за рубежом Для бизнеса Прочие услуги О нас

Kodėl vieni iš mūsų yra labiau linkę rizikuoti nei kiti?

Žmogaus ateičiai įtakos turi ne tik jo gebėjimai ar talentai, bet ir prigimtis. Ar verslininku gimstama? Kodėl vieni iš mūsų yra labiau linkę rizikuoti nei kiti, ir kokios tai turi įtakos karjerai? Pažinus save ir savo prigimtis, daug lengviau atrasti unikalųjį save ir surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai.

Pasidalinkite įrašu

Dauguma žmonių, kurie ieško savęs pažinimo, jau yra susidūrę su daugybiniais intelektais – teorija, kurią iškėlė dr. Howardas Gardneris. Jus norime supažindinti ir su šios teorijos plėtiniu – daugybinėmis prigimtimis.  Nepasakosime visos istorijos, ją galite paskaityti čia>>, tiesiog supažindinsime su pačiais principais.

Jei domėjotės intelektais, tai turbūt labai aišku, kad tai yra tai, ką jūs suprantate ir gerai valdote (loginis – analitinį mąstymą, matematiką; vizualinis erdvinis – erdvės suvokimą, žemėlapių skaitymą; lingvistinis – kalbos vartojimą), bet intelektai daug ko nepaaiškina. Kodėl taip skiriasi žmonės su tais pačiais intelektai: vienas, turintis lingvistinį intelektą, tampa mokytoju, o kitas – rašytoju? Stevenas Rudolphas rado atsakymą: skiriasi žmonių prigimtys. Sudėjus intelektus ir prigimtis, visada gausime gana tikslų žmogaus portretą, žinosime, kur yra jo stiprybės. Tas pats pavyzdys su lingvistiniu intelektu tampa aiškus: vienas žmogus turi dar ir mokančiąją bei tarpasmeninę prigimtis, o kito mokanti aukšta, o štai tarpasmeninė žema – jam bendravimas su žmonėmis yra vargas.

Prigimtis labai lengva pastebėti aplinkiniuose, tereikia įdėmiai žiūrėti.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Karjeros centras

Karjeros centro paslaugos

Dalis karjeros centro paslaugų yra nemokamos: jūs galite perskaityti visą informaciją, straipsnius ir lankytis mūsų parodose bei paskaitose.