Главная страница
Языковые курсы Обучение за рубежом Для бизнеса Прочие услуги О нас

Studijos užsienyje: «must do list»

Agnė Ramanauskaitė

Pasidalinkite įrašu

Bendravome su Agne Ramanauskaite. Mergina, kuri įveikė „didįjį apsisprendimą“: pasirinko studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Middlesex University, tarptautinę verslo vadybos specialybę. Diskutuodami priėjome prie bendros nuomonės ir sudarėme būtinų darbų sąrašą (angl. must done list), kurie turėtų būti įtraukti į kiekvieno ketinančio studijuoti užsienyje „pasiruošimo planą“. Suskirstėme jį į kelis etapus.

1-as etapas – IŠLAIDŲ PLANAS

„Pateiksiu keletą svarbių punktų, kurie galbūt padės “sudėlioti mintis į stalčiukus“ ir tvirčiau pasijusti žengiant savarankiško gyvenimo link. Dažniausiai nežinome, kokių išlaidų tikėtis atvykus gyventi svetur. Kai išvažiavau prieš ketverius metus studijuoti į Londoną, apgalvojau savo būtiniausias išlaidas, t. y., gyvenamosios vietos nuoma, maistas ir transportas. Nusprendžiau, kad 1 000–2 000 svarų iš pradžių pakaks. Tačiau kiekvienam, ketinančiam studijuoti užsienyje patarčiau peržvelgti šiuos puslapius: spareroom.co.uk, zoopla.co.uk, rightmove.co.uk ir gumtree.co.uk gyvenamosios vietos paieškai“, – drąsiai dėsto mintis pašnekovė. Iš tikrųjų šiose svetainėse galėsi susirasti būsto nuomą pagal savo finansines galimybes. Gali rinktis studio tipo, vienvietį, dvivietį kambarį, visą butą ar namą. Mergina atvirauja, jog „nuomos kaina Londone yra gan aukšta, todėl tai pagrindinės mėnesio išlaidos“. Planuojant išlaidas svarbu žinoti, kad „prieš įsikraustant reikės sumokėti už pirmą mėnesį ir mėnesio depozitą (retkarčiais už 2–3 savaites)“. Vis dėlto dalis išvažiuojančių studijuoti pasirenka pirmus metus gyventi universiteto miestelyje, bendrabutyje. Žinoma, tai saugiausias ir patogiausias būdas pradėti naują gyvenimo etapą. Lengvai “įsivažiuosi“ į studentišką ritmą, susirasi bendraminčių. Be to, iki universiteto kelionė užtruks nuo 5 iki 20 min.

2-as etapas – DARBO PAIEŠKA

Kai bus išspręstas gyvenamosios vietos ir išlaidų klausimas, galėsi trupučiuką atsipūsti. Bet jeigu studijuodamas norėsi daugiau nepriklausomybės, norėsis žengti savarankiškumo keliu – teks pradėti darbo paieškas. Agnė pataria: „Griebk kompiuterį ir pasiruošk savo gyvenimo aprašymą, kurį ieškodamas paprastesnio darbo gali išnešioti po netoliese esančias kavinukes, restoranus. Taip pat drąsiai gali išsiuntinėti savo gyvenimo aprašymą per šiuos puslapius: gumtree.co.uk ar indeed.co.uk. Aš asmeniškai gavau darbą, kai palydėjau draugę į banką atsidaryti sąskaitos. Visiškai netikėtai gavau vieno restorano kontaktus, kuris ieškojo naujų darbuotojų“, – džiaugiasi Agnė ir šypsodamasi šūkteli, – „dar viena varnelė mano pasiruošimo plane, rasti darbą – done!“. O mes rekomenduojame ieškant naujo darbo nepamiršti būti atviriems, šypsotis, išbandyti save įvairiose veiklose.

3-ias etapas – FORMALUMAI

Plačiau apie šiuos formalumus papasakosime „Kalbos.Lt“ biure, kai atvyksi į susitikimą dėl studijų užsienyje.

Žinoma, norint dirbi Didžiojoje Britanijoje, tau bus reikalingas Didžiosios Britanijos nacionalinis draudimo numeris (angl. National Insurance Number). Jį gali gauti artimiausiame įdarbinimo centre (angl. Job Centre).
Kitas labai svarbus formalumas – Didžiosios Britanijos banko sąskaita. Ją gali atsidaryti atvykęs į bet kurį banką, su savimi reikia turėti universiteto laišką su antspaudu ir nacionalinį draudimo numerį.

4-as etapas – SUSISIEKIMO PASLAUGOS

Transportas ir visos galimos susisiekimo paslaugos – tai vienas iš opiausių klausimų Didžiojoje Britanijoje. Remiantis oficialiais duomenimis, Londonas (1 738 kv. km) yra ~4,33 karto didesnis nei Vilnius (401 kv. km) ir ~10,35 karto didesnis nei Kaunas (168 kv. km). Tad planuojant studijuoti užsienyje, derėtų pasidomėti apie susisiekimo paslaugas.

Pašnekovė pataria ketinantiems savo gyvenimą ir studijas sieti su Londonu: „Kol užsiregistruosi universitete, turėsi naudotis paprasčiausia OYSTER kortele, kurią gali nusipirkti bet kurioje metro stotyje (kainuos apie 5 svarus). Kai jau būsi studentas, užsiregistruok www.tfl.co.uk ir gausi studentišką kortelę OYSTER CARD. Turėsi gerokai didesnę nuolaidą kelionėms po Londoną.

5-as etapas – SVARBIAUSIAS ETAPAS – NUSITEIKIMAS

O dabar svarbiausias etapas: savęs paruošimas ir nusiteikimas. Klausiame Agnės: „Ko palinkėtum būsimiems studentams?

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.