Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Sėkmės istorija: nuosavas verslas po studijų Anglijoje

Teisės studijos

Pasidalinkite įrašu

Susipažinkime su įdomia Kęstučio, Middlesex University teisės ir verslo studijų absolvento, istorija. Vaikinas susidomėjo studijomis užsienyje dėl galimybės patirti kažką naujo, keliauti, pažinti kuo daugiau pasaulio ir patirti kuo daugiau iššūkių. Šiuo metu Kęstutis sėkmingai darbuojasi savo įkurtame versle ir pasakoja, kaip jam sekėsi studijų metais.

Nelengvas apsisprendimo metas

Neslėpsiu, jog iš pradžių buvo gana neramu, nes studijos nėra pigios, o kur dar pragyvenimas pačiame Londone – viename brangiausių miestų pasaulyje. Aš nesu iš pasiturinčios šeimos, mus keturis užaugino močiutė, taigi žinojau, jog išsilaikyti Londone ir už studijas mokėti (tuo metu apie £3500 per metus) teks pačiam. Visgi, aš esu optimistas, o studijų užsienyje konsultanto pasakojimai apie jau išvažiavusius lietuvaičius nuteikė gana gerai. Taip pat labai pradžiugino tai, kad už studijas Anglijoje galima mokėti su paskola, kurią reikia pradėti po truputį grąžinti pabaigus universitetą ir pradėjus dirbti.

Įdomios teisės studijos

Pirmasis rastas darbas buvo Burger King restorane, po to pradėjau dirbti restorane Londone centre, gaminau itališkus makaronus. Susiradęs būstą ir darbą, galėjau visą savo dėmesį skirti studijoms. Mano pasirinkta studijų programa buvo teisė su verslu (BA Law and Business). Galiu labai nuoširdžiai pasakyti, jog studijos man tikrai patiko ir palyginti su teisės studijomis Lietuvoje, jos buvo daug įdomesnės ir „gyvesnės“. Nors iš pradžių buvo šioks toks kalbos barjeras (ypač dėl lotyniškų teisės terminų), greitai pripratau ir jo po kelių savaičių nesijautė. Taip pat iš pradžių buvo truputį keista, kad universitete reikėjo praleisti tik apie 12 valandų per savaitę ir gana nemažai informacijos buvo duodama išstudijuoti namie. Tačiau tai labai padėjo suderinti mokslus su darbu, o pripratus prie tokio mokymosi metodo, supranti, kad taip dar ir lengviau nei sėdėti ilgas valandas auditorijose ir pusę studijų laiko tiesiog pramiegoti, nes sunku išlaikyti koncentraciją ir dėmesį.

Darbo patirtis ir verslo įkūrimas

Pabaigęs studijas, išsiunčiau šimtus CV, kol galiausiai po maždaug trijų mėnesių paieškų įsidarbinau nekilnojamojo turto nuomos agentūroje. Visgi po poros metų pajutau, jog jau išmokau pakankamai, kad galėčiau įgyvendinti savo ilgai puoselėtą svajonę įsteigti verslą, tad išėjau iš darbo ir pats pradėjau užsiiminėti nekilnojamojo turtu nuoma ir prižiūrėjimu. Taip jau beveik du metus dirbu savo įmonėje. Iš tikrųjų smagu, jog galiu padėti susirasti būstą ir ką tik atvažiavusiems studentams, koks, atrodo dar visai neseniai, pats buvau.

„Užtenka tik didelio noro ir daug valios“

Baigdamas norėčiau visus dar iki galo neapsisprendusius ar kažko bijančius, tačiau norinčius studijuoti užsienyje, padrąsinti ir patikinti, jog svetur yra sudarytos puikios sąlygos tiek pačioms studijoms, tiek pragyvenimui. Nereikia turėti daug santaupų, pažįstamų ar kažkokio išskirtinio talento studijuoti užsienyje ir galiausiai susikurti sėkmingą ateitį. Užtenka tik didelio noro ir daug valios – visa kita susiklostys to pasekoje.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.