Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Kada susiformuoja grafinis ir vizualinis intelektas?

Pavadinimas iškart pasako, kad šis intelektas yra susijęs su vizualiai matomais dalykais. Taigi šis intelektas išreiškia gebėjimą matyti ir jausti spalvas. Pavyzdžiui, vienas gali matyti vien tik raudonas rožes, tuo tarpu kitas – begalę skirtingų raudonos, rausvos, rožinės spalvos atspalvių. Taipogi šis intelektas išreiškia gebėjimą mąstyti vaizdiniais ir gražiai piešti.

Pasidalinkite įrašu


Pirmadienio Žinių radijo laidoje pasakojau apie vizualinį grafinį intelektą. Pavadinimas iškart pasako, kad šis intelektas yra susijęs su vizualiai matomais dalykais. Taigi jis išreiškia gebėjimą matyti ir jausti spalvas, mąstyti vaizdiniais, perkelti vaizdinius į realybę – piešti, spalvinti ir pan.

Pavyzdžiui, vienas gali matyti vien tik raudonas rožes, tuo tarpu kitas – begalę skirtingų raudonos, rausvos, rožinės spalvos atspalvių.

Vieniems žmonėms vizualinis intelektas yra tikrai labai svarbus, kitiems – daug mažiau, o trečdaliui iš mūsų – ir visai nesvarbus. Tai nusako visų mūsų skirtingumą: vieni žmonės paskaitos ar susirinkimo metu paraštėse natūraliai piešia elnius, paraštes spalvina (anglai net turi tam skirtą žodį „doodle“) ir teikia pirmenybę būtent vaizdinei medžiagai, kitiems tai daug mažiau svarbu, na, o tretiems – to „vizualo“ gali ir nebūti. Jie mieliau renkasi, pavyzdžiui, „podcastus“, o temos „kiek yra raudonos spalvos atspalvių“, jų nuomone, iš esmės yra „nesąmonė“.

Prisiminkime mokyklinius laikus. Vieni mokytojai negali net pradėti aiškinti nepasiėmę kreidos ir neperteikę visų taisyklių vizualiai: tik pradėjo kalbėti – ir nuėjo piešti ant lentos! Atrodo, kitaip ir mintis nebeišsirutulios. O kitas, žiūrėk, piešia tik iš didžiausio reikalo ir dar taip, kad gal … geriau būtų ir nepiešęs….

Kalbant apie specialybes, čia taipogi matome, jog vienoms specialybėms reikia daugiau išreikšto vizualinio intelekto, kitoms – mažiau. Sunkiai įsivaizduotume internetinių svetainių, mados interjero dizainerius be gebėjimo matyti ir jausti spalvas, vizualinių elementų darnumą. Kad ir rentgenologas – jis turi turėti aukštai išreikštą vizualinį intelektą! Šis specialistas šešėliuose turi atpažinti lūžius ar kitas ligas – jo sprendimas be galo svarbus pacientui! Tačiau tikrai yra specialybių, tokių kaip pardavimų vadyba, komercija ir dar daug kitų, kurioms vizualinis grafinis intelektas nėra toks svarbus.

Taigi, įsivertinti vizualinį intelektą – kaip ir kitus intelektus – yra svarbu, priimant įvairius karjeros, veiklos pasirinkimo ar keitimo sprendimus.

Jeigu turite aukštai išreikštą vizualinį intelektą – puoselėkite jį. Jeigu neturite veiklų, kuriose galėtumėte jį išnaudoti – susiraskite naujų hobių. Lankykite galerijas, vartokite vizualinį turinį – daugiau video, vaizdinės informacijos. Jeigu jūsų vizualinis intelektas žemai išreikštas – jūs natūraliai rinksitės kitokias veiklas, tačiau svarbu nepakliūti į tokias, kur jo reikia aukšto – tuomet labai greitai prarasite energiją, o kartu ir vidinį balansą.

Nėra nei juoda, nei balta: savo gabumų ir gebėjimų paveikslo suvokimas ir tinkamas jų „įdarbinimas“ – tiesus kelias darnos link!

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.