Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Geografijos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Geography

Apie geografijos studijas

Geografija – tai mokslas, tiriantis mus supantį pasaulį ir jį veikiančias jėgas. Pasirinkę šias studijas, galėsite pasinerti į fizinės geografijos gelmes, kur susipažinsite su fiziniais aplinkos procesais (klimatu, žemės drebėjimais, geologija, jūros gelmėmis), arba į žmonių geografiją, kurioje tirsite žmonių pasiskirstymo ir įtakos pasauliui klausimus (tokius kaip populiacijos dydžio veiksniai, kultūra, religija, globalizacija). Pirmoji šaka susijusi su geologija ir Žemės tyrinėjimu, o antroji glaudžiai siejasi su sociologija, antropologija ir politikos mokslu.

Geografijos bakalauro studijos daugiau orientuotos į teoriją: paskaitos ir seminarai bus jūsų kasdienybė. Tam tikra dalis paskaitų, ypač fizinės geografijos, bus praktinės. Atsiskaitymai beveik visada bus egzaminų arba kursinių darbų tipo, rečiau – projektiniai.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Geografijos specializacijos

Kelios geografijos studijų šakos:

 • Kultūrinė geografija – tai plati sritis, tirianti tautų papročius, tradicijas, jų atsiradimą, išnykimą ir sąryšį su pasauliu. Čia ieškosite atsakymo į klausimą, kokią įtaką tautai, jos kultūrai, kalbai, religijai daro globalizacija, migracija.
 • Aplinkos geografija tiria klimato, gamtovaizdžio, jūros lygio pasikeitimus ir įtaką gamtai bei visuomenei. Tai šaka, kuri bando rasti atsakymus, kaip teisingai paskirstyti natūraliuosius išteklius, nepažeisti ekosistemų, numatyti gamtines katastrofas: cunamius, audras, ugnikalnių išsiveržimus, žemės drebėjimus.
 • Ledynų mokslas – fizinės geografijos šaka, kuri tiria ledynus, jų tirpsmo įtaką mus supančiam pasauliui.
 • Istorinė geografija tiria, kaip keitėsi kraštovaizdis, klimatas, valstybių sienos. Šios šakos specialistai supranta gamtos procesus, lemiančius tam tikras aplinkos sąlygas, geba atpažinti pasikartojančius scenarijus.
 • Hidrologija – dar viena fizinės geografijos sritis. Ji tiria vandenį, tiksliau, jo kokybę, pasiskirstymą, judėjimą, panaudojimą. Šios srities specialistai atsakingi už vandens valymo sistemas, kanalų statybas, hidroelektrinių projektavimus, vandenvalos įrenginius, potvynių numatymą ir apsaugos sistemų nuo jų kūrimą.
 • Politinė geografija aiškina ryšius tarp politikos ir fizinės aplinkos. Tai gali būti naudingųjų išteklių panaudojimo, aplinkosaugos klausimai, įvairių įstatymų dėl urbanizacijos taikymas arba pagalba, sprendžiant teritorijų pasiskirstymo klausimus.  
 • Populiacijos geografija tiria įvairius pasiskirstymus tarp populiacijos tankio, amžiaus, religinių įsitikinimų. Klausimai, kuriuos tiesiogiai aiškinasi šis mokslas, yra migracijos kryptys, demografijos rodikliai. Daugybė dėmesio šioje srityje skiriama statistinių duomenų analizei.
 • Urbanizacija – geografijos šaka, kuri iš arčiau žvelgia į miestų profilius. Čia tiriami įvairūs modernių miestų valdymo būdai, miestiečių teisės. Sprendžiami įvairūs miestams svarbūs klausimai: nuo transporto, edukacijos ir sveikatos apsaugos sistemų iki rekreacijos ir darbo zonų pasiskirstymo. Ieškomi sprendimai oro taršai, nusikalstamumui mažinti.

Kitos specializacijos: biogeografija, klimato kaita, plėtros geografija, ekologija, geomorfologija, sveikatos geografija, kalbų arba religijos geografija, migracija, turizmo geografija ir kt.

Karjeros kryptys

Kelios karjeros kryptys:

 • Kartografija – sritis, kurios specialistai sudarinėja žemėlapius ir įvairias juos aiškinančias diagramas. Čia kalbame apie pačius įvairiausius žemėlapius, ne tik teritorijos atvaizdavimo. Tai ir populiacijos, nusikalstamumo, natūralaus gyventojų prieaugio, urbanizacijos žemėlapiai ir jų paaiškinimas.
 • Miesto planavimas – tai karjera, kurios specialistai padeda miestams plėstis, gerinti susisiekimą atsižvelgdami į aplinkosaugą, įstatymus ir numatydami ateities iššūkius. Kaip sumažinti kamščius, kur įrengti žaliąsias zonas, kokioje miesto dalyje turėtų būti masinės traukos centrai – tai klausimai, su kuriais kasdien dirba miesto planavimo specialistai.
 • Aplinkosaugos specialistai – profesionalai, padedantys spręsti oro taršos, vandens užterštumo, atliekų tvarkymo klausimus.

Karjeros:

 • kartografas;
 • aplinkosaugos specialistas;
 • miesto plėtros koordinatorius;
 • landšafto dizaineris;
 • gamtosaugos specialistas;
 • turizmo vadybininkas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

Oxford Brookes university
Oxford Brookes university

Oxford Brookes University savo veiklą pradėjo 1865 m. kaip Oksfordo meno mokykla. Tai tebuvo vienas kambarys Taylor instituto pirmame aukšte. Laikui bėgant, prie menų mokyklos prisijungė technikos mokykla, buvo atidaryta laboratorija, ir vienas kambarys tapo tuo, kuo yra šiandien – pasaulinio lygio universitetu, kuriame studijuoja 18 tūkst. studentų

SKAITYTI »
University of Reading
University of Reading

Reading universitetas, įkurtas 1892 m., šiandien yra laikomas stipriu Jungtinės Karalystė universitetu, sukaupusiu ilgametę patirtį aukštojo mokslo srityje. Ypatingas dėmesys skiriamas tarptautiniams studentams, jiems teikiama konsultantų pagalba, informacija prieš atvykstant studijuoti, pasitikimai oro uoste, klubai ir draugijos, padedantys tarptautiniams studentams Jungtinėje Karalystėje jaustis kaip namuose.

SKAITYTI »
University of Gloucestershire
University of Gloucestershire

Tai vienas geriausių universitetų Jungtinėje Karalystėje, atsižvelgiant į darbuotojų, apdovanotų nacionaliniais mokytojų apdovanojimais už gebėjimo su studentais dirbti kaip su kolegomis, skaičių. Be to, šis universitetas patenka į TOP 20 finansų, filmų kūrimo ir fotografijos studijų srityse.

SKAITYTI »
University of Worcester
University of Worcester

Universitetas įsikūręs vidutinio dydžio mieste Vusteryje, kuris yra Didžiosios Britanijos širdyje. Tai vienas sparčiausiai besivystančių Anglijos universitetų, pasižymintis ypatingu dėmesiu studentams, todėl yra pripažintas vienu iš geriausių pagalbą studentams teikiančių universitetų visoje šalyje.

SKAITYTI »
University of Portsmouth
University of Portsmouth

Universitetas randamas pietinėje Anglijos dalyje, Portsmuto mieste, kuris pasižymi gražiomis įlankomis ir paplūdimiais. Tai puiki vieta gyventi ir studijuoti, ne tik dėl geografinės universiteto vietos, bet ir dėl puikiai vertinamos studijų kokybės.

SKAITYTI »
Logotipas_0022_admin-ajax (6)
University of Hertfordshire

Universitetas įsikūręs Hatfildo miestelyje, kuris yra vos 25 min. kelio traukiniu iki Londono. Ši aukštoji mokykla pasižymi patogiu universiteto miestelio pastatų išdėstymu bei inovatyvumu. Remiantis pasauliniais reitingais, universitetas patenka tarp moderniausių pasaulio universitetų.

SKAITYTI »
Logotipas_0081_admin-ajax (22)
University of Central Lancashire

Tai vienas didžiausių universitetų Didžiojoje Britanijoje (čia studijuoja daugiau nei 35 tūkst. jaunuolių). University of Central Lancashire ypač didelį dėmesį skiria istorijos, teisės ir astrofizikos mokslams, tačiau siūlo daug ir įvairių studijų programų: apie 500 bakalauro ir 200 magistrantūros.

SKAITYTI »
Logotipas_0083_admin-ajax (20)
University of Birmingham

Tai antras pagal dydį miestas, turintis virš milijono gyventojų centrinėje Anglijoje, kuriame ir įsikūręs šis universitetas. Šioje aukštojoje mokykloje galima studijuoti beveik viską nuo teisės iki dramos, nuo kriminoligijos iki žurnalistikos, o vėliau visa tai pratęsti doktorantūros studijose.

SKAITYTI »
Logotipas_0035_admin-ajax (14)
The University of Greenwich

Yra pripažintas geriausiu universitetu pagal studijų kokybę. Universitetas labai rūpinasi atvykusiais studijuoti, todėl įsteigta pagalbos tarnyba, teikianti informaciją, besirūpinanti ir remianti studentus visą studijų laikotarpį. Tai vieta, kur jaunuoliai gali tobulėti ir pradėti kurti savo profesinę karjerą.

SKAITYTI »