Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Matematikos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Mathematics

Apie matematikos studijas

Matematika, kaip ir kalba, supa mus kasdieniame gyvenime. Tai mokslas, susijęs su formos, kiekio ir išdėstymo logika. Matematikos teorijomis remiasi ir kiti tikslieji, gamtos ir socialiniai mokslai – fizika, informatika, ekonomika ir kt.

Matematikos studijų programoje susipina grynoji (teorinė) ir taikomoji matematika. Kai kurie universitetai net išskiria šias dvi matematikos dalis į atskiras studijų kryptis. Pirmaisiais studijų metais daug laiko bus skiriama kertinėms matematikos sritims: algebrai, kompleksiniams skaičiams, diferencialinėms lygtims, geometrijai, skaičių teorijai, tikimybių teorijai ir statistikai. Vėlesniais metais matematikos mokoma specializuotai, dažnai poroje su kitais mokomaisias dalykais: verslo valdymu, kompiuterių mokslu, ekonomika, finansais, fizika, statistika.

Studijų metais įgysite ne tik teorijos žinių, bet ir išmoksite naudoti matematikos metodikas, įrankius, techninę kalbą. Taip pat išmoksite analizuoti didelius kiekius skaitinės informacijos, suprasite techninę literatūra.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Matematikos specializacijos

Keletas populiarių matematikos specializacijų:

Diskrečioji matematika

Matematikos sritis, tirianti diskrečias (konkrečias, atskiras) matematines struktūras. Integralai, grafų teorija, chromatiniai skaičiai, aibių teorija, algoritmų teorija, matematinė logika – visa tai – diskrečiosios matematikos temos. Ši matematikos sritis taikoma kompiuterių moksluose – algoritmams bei programavimo kalboms.

Kompleksinė analizė

Specializacija, kurioje nagrinėsite Koši-Rymano sąlygas; harmonines, atvirkštines, vienlapes funkcijas. Susipažinsite su integravimu kompleksinėje plokštumoje, analizinėmis funkcijomis ir laipsninėmis eilutėmis, Lorano eilutėmis, konforminiais atvaizdžiais ir kitomis kompleksinės analizės temomis. Kompleksinė analizė naudojama branduolinėje, mechaninėje ir elektros inžinerijoje.

Mechanika

Sritis, nagrinėjanti paprasčiausią materijos judėjimo formą – mechaninį judėjimą. Studijuodami šią sritį susipažinsite su kvantine mechanika ir reliatyvumu, nagrinėsite elektromagnetizmą, Šredingerio (Schrödinger), Klaino-Gordono (Klein-Gordon), Dirako (Dirac) lygtis. Šiai specializacijai priklauso ir statistinės mechanikos sritis, kuri tiria dalelių visumos judėjimą, pokyčius (t. y. sritis, kuri tiria ne kiekvieną dalelę atskirai, o žiūri į jų visumą).

Matavimų teorija

Matyt nieko nenustebinsime parašę, kad tai – mokslas apie matavimus. Kaip teisingai matuoti talpą, plotą ar ilgį? Kad būtų aiškiau, pateiksime pavyzdį. Kaip matuosite knygos ilgį? Na, kad suprastumėte, kiek laiko truks ją perskaityti. Puslapiais? Ar ta pati knyga gali būti kitokio puslapių kiekio priklausomai nuo leidimų? Žodžiais? Paimkime dvi knygas, kad būtų įdomiau – techninės literatūros tomą ir romaną – kuriose apytiksliai tiek pat žodžių. Ar jas perskaityti užtruks tiek pat? Kas atsitiks, kai matuodami žodžių kiekį, prieisime paveikslėlį? Juk vienus paveikslėlius tiesiog praverčiame, o kitus nagrinėjime sąlyginai ilgai. Taigi matavimų teorija bandys rasti atsakymą, kaip teisingai pamatuoti objekto, šiuo atveju – knygos – ilgį.

Kriptografija

Šią specializaciją suprasite, pasižiūrėję filmą The Imitation GameKriptografija – tai sritis, kuri moko pastebėti dėsningumus, iššifruoti informaciją ar rasti būdus saugiai perduoti informaciją – šifrą. Pastaruoju metu ši sritis yra labai glaudžiai susijusi su kompiuterių mokslu, o praeityje (ir dabar) buvo plačiai naudojama karo žvalgyboje. Jei norite pramankštinti protą – vienas įdomesnių kriptografams galvosopį keliančių uždavinių – Voiničiaus manuskriptas. Jo istoriją rasite čia >>  

Karjeros kryptys

Matematikos absolventai gali pasirinkti iš plataus karjerų spektro, nes pati matematikos sritis yra labai plati, be to, studijų metais įgyjamos įvairios savybės, kurios lengvai pritaikomos kitose srityse (mechanikoje, fizikoje, kompiuterių moksle, finansuose ir kt.).

Kelios karjeros kryptys iš arčiau:

  • Karjera finansų srityje – pasirinkusieji šią karjeros kryptį padeda fiziniams ar juridiniams asmenims spręsti su pinigais ir jų judėjimu susijusius klausimus. Sritis gali apimti finansines ataskaitas, auditus, mokesčių politikas, apskaitos sistemas. Darbinės užduotys gali būti finansinių sistemų ir biudžetų parengimas, biudžeto planų sudarymas, mokėjimų planų sudarymas, profesionalus konsultavimas, atlikus finansinį auditą.
  • Karjera inžinerijos srityje – daugybė inžinerinių projektų įgyvendinami, dirbant komandose, ir tose komandose neretai reikia žmogaus, kuris dirba su duomenimis, geba juos apdoroti bei pastebėti dėsningumus. Tokiuose projektuose žmogus su matematikos aukštuoju – nepamainomas.
  • Karjera banke – skaičiai ir analizė – kasdieniai banko darbuotojo įrankiai. Matematikai dažniausiai renkasi investicinės bankininkystės kryptį, kurioje reikia surinkti, apdoroti, išanalizuoti ir interpretuoti sudėtingas skaitines sekas, pateikti atitinkamas rekomendacijas, numatyti rizikas.
  • Aktuarijos sritis – tai sritis, kurioje statistikos ir tikimybių metodai taikomi tam tikrų įvykių tikimybės prognozavimui ir būsimoms draudimo išmokoms įvertinti. Šios srities specialistus samdo didelės korporacijos arba įvairaus dydžio draudimo įmonės, bankai.
  • Statistikos sritis – šios srities specialistai renka, apdoroja, analizuoja, interpretuoja ir pateikia informaciją taip, kad ją suprastų ją užsakęs žmogus ar įmonė. Statistikos specialistai analizuoja eksperimentų, apklausų metu surinktą informaciją, paaiškina, ką reiškia vieni ar kiti pasikartojantys duomenys ar įvairios tendencijos.
  • Edukacijos sritis – matematikos mokytojai, dėstytojai, lektoriai ir korepetitoriai.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

University of Reading
University of Reading

Reading universitetas, įkurtas 1892 m., šiandien yra laikomas stipriu Jungtinės Karalystė universitetu, sukaupusiu ilgametę patirtį aukštojo mokslo srityje. Ypatingas dėmesys skiriamas tarptautiniams studentams, jiems teikiama konsultantų pagalba, informacija prieš atvykstant studijuoti, pasitikimai oro uoste, klubai ir draugijos, padedantys tarptautiniams studentams Jungtinėje Karalystėje jaustis kaip namuose.

SKAITYTI »
Exeter University
Exeter university

Exeter University atliekami tarptautiniai moksliniai tyrimai. Ypač gerai vertinamos universiteto teologijos, sociologijos, švietimo, sporto, biologijos, visuomenės sveikatos tyrimų sritys.

SKAITYTI »
University of Worcester
University of Worcester

Universitetas įsikūręs vidutinio dydžio mieste Vusteryje, kuris yra Didžiosios Britanijos širdyje. Tai vienas sparčiausiai besivystančių Anglijos universitetų, pasižymintis ypatingu dėmesiu studentams, todėl yra pripažintas vienu iš geriausių pagalbą studentams teikiančių universitetų visoje šalyje.

SKAITYTI »
University of West London
University of West London

Universitetas įsikūręs viename sėkmingiausių verslo regionų vakarų Londone. Jis garsėja kokybiškomis verslo vadybos, kompiuterių mokslų ir informacinių technologijų, teisės, psichologijos, menų, bibliotekininkystės ir kt. sričių studijomis. Vakarų Londono universitetas pripažintas geriausiu tarp visų sostinės universitetų, atsižvelgiant į studentų pasitenkinimą studijomis.

SKAITYTI »
University of Portsmouth
University of Portsmouth

Universitetas randamas pietinėje Anglijos dalyje, Portsmuto mieste, kuris pasižymi gražiomis įlankomis ir paplūdimiais. Tai puiki vieta gyventi ir studijuoti, ne tik dėl geografinės universiteto vietos, bet ir dėl puikiai vertinamos studijų kokybės.

SKAITYTI »
Logotipas_0018_admin-ajax (9)
University of Leicester

Leicester miestas pripažintas pačiu studentiškiausiu miestu Didžiojoje Britanijoje, kuriame yra įkurtas vienas seniausių universitetų. Šis miestas per pastaruosius metus buvo pripažintas geriausia vieta gyventi Anglijoje pagal augimo indeksą. Universitetas išsiskiria galimybe pasirinkti tarp vientisųjų ir jungtinių studijų programų.

SKAITYTI »
Logotipas_0022_admin-ajax (6)
University of Hertfordshire

Universitetas įsikūręs Hatfildo miestelyje, kuris yra vos 25 min. kelio traukiniu iki Londono. Ši aukštoji mokykla pasižymi patogiu universiteto miestelio pastatų išdėstymu bei inovatyvumu. Remiantis pasauliniais reitingais, universitetas patenka tarp moderniausių pasaulio universitetų.

SKAITYTI »
Logotipas_0081_admin-ajax (22)
University of Central Lancashire

Tai vienas didžiausių universitetų Didžiojoje Britanijoje (čia studijuoja daugiau nei 35 tūkst. jaunuolių). University of Central Lancashire ypač didelį dėmesį skiria istorijos, teisės ir astrofizikos mokslams, tačiau siūlo daug ir įvairių studijų programų: apie 500 bakalauro ir 200 magistrantūros.

SKAITYTI »