Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Žemės ūkio srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about agriculture

Apie žemės ūkio srities studijas

Pasirinkę žemės ūkio studijas, iš pradžių daugiausiai mokysitės biologijos, aplinkotyros, žemės ūkio gamybos ir mokslo.

Tęsdami jas, galėsite rinktis labiausiai patinkančią studijų kryptį. Universitetuose dažniausiai siūlomos dvi kryptys. Viena jų – darbas tarptautiniu mastu, apimantis biotechnologijomis grįstą ekonomiką ir pasaulinę maisto sistemą.

Kita kryptis siūlys susitelkti ties vienu tam tikros šalies ar regiono agrikultūros aspektu, tokiu kaip augalininkystė, žemės ūkio produktų rinkodara, gyvulininkystė. Studentai įgauna techninių įgūdžių ir žinių, išmoksta suprasti mokslinius, komercinius žemės ūkio pramonės principus.

Skirtinguose universitetuose kursai gali skirtis, tad vertėtų pasidomėti skirtingomis studijų programomis. Dažnai žemės ūkio studentai turi atlikti privalomąją praktiką. Kai kurie universitetai turi savo ūkius.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Žemės ūkio srities specializacijos

Gyvulininkystė. Studijuosite gyvūnų fiziologiją, biologiją. Pagrindiniai studijų dalykai yra genetika, biochemija, fiziologija. Dėmesio skiriama ir gyvūnų mitybai, reprodukcijai, elgesiui, produktyvumui. Taip pat galite rinktis veterinaro specialybę.

Sodininkystė, daržininkystė. Daugiausiai dėmesio skiriama augalų auginimui, technologijoms, kuriančioms maistą ir vaistus. Baigę šį kursą, turėsite visą informaciją apie augalų išsaugojimą, mokslinius tyrimus ir jų plėtrą, siekiant pagerinti pasėlių derlingumą. Susijusi specialybė – agronomija, kurioje daug dėmesio skiriama augalininkystei.

Dirvožemio mokslas. Kadangi dirvožemis – vienas svarbiausių žemės ūkio elementų. Šių studijų metu išmoksite analizuoti dirvožemio biologines, chemines, fizines savybes. Taip pat galėsite pritaikyti šias žinias augalų auginimo, žmonių sveikatos apsaugoje, tiriant dirvožemio atsinaujinimą ir kt.

Kaimo plėtra. Kaimo plėtros specializacija – studijos, skirtos sąsajų tarp žemės ūkio, pajamų ir gyvenimo lygio nustatymui. Studentai gebės tirti žemės ūkio naujoves, gerinti bendruomenių sąlygas, analizuoti atvejų tyrimus, remiantis ekonomine ir socialine teorija.

Žemės valdymas. Į žemės valdymą įeina daugelis jau minėtų studijų sričių. Žemės valdytojai turi suprasti teisės aspektus, planuoti ir plėtoti. Baigę šią specialybę, gali dirbti su žemės įsigijimu, jos vertinimu, išsaugojimu.

Kitos specializacijos: žemės ūkio ekonomika, gyvulininkystes produkcija, miškininkystė, miškotvarka, žuvininkystė ir kt.

Karjeros kryptys

Darbai, susiję su žemės ūkio studijomis:

 • žemės ūkio konsultantas;
 • ūkininkas;
 • žuvininkas;
 • augalų veisėjas, genetikas;
 • kaimo turizmo inspektorius;
 • dirvožemio specialistas;
 • matininkas.

Darbai, kuriuose gali būti naudingos įgytos žinios:

 • gyvūnų dietologas;
 • lauko tyrimų pareigūnas;
 • miškininkas;
 • veterinarijos slaugytojas;
 • žurnalistas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

newcastle-university
Newcastle University London

Newcastle University Londono filialo nedidelis universiteto miestelis garsėja geromis sąlygomis įsilieti į mokslams palankią ir artimus ryšius palaikančią bendruomenę Londono centre.

SKAITYTI »
Logotipas_0022_admin-ajax (6)
University of Hertfordshire

Universitetas įsikūręs Hatfildo miestelyje, kuris yra vos 25 min. kelio traukiniu iki Londono. Ši aukštoji mokykla pasižymi patogiu universiteto miestelio pastatų išdėstymu bei inovatyvumu. Remiantis pasauliniais reitingais, universitetas patenka tarp moderniausių pasaulio universitetų.

SKAITYTI »
Logotipas_0035_admin-ajax (14)
The University of Greenwich

Yra pripažintas geriausiu universitetu pagal studijų kokybę. Universitetas labai rūpinasi atvykusiais studijuoti, todėl įsteigta pagalbos tarnyba, teikianti informaciją, besirūpinanti ir remianti studentus visą studijų laikotarpį. Tai vieta, kur jaunuoliai gali tobulėti ir pradėti kurti savo profesinę karjerą.

SKAITYTI »
Royal Agricultural University
Royal Agricultural University

Tai seniausias Karališkasis žemės ūkio universitetas. Puikus pasirinkimas studentams, norintiems tapti žemės ūkio verslininkais, nes ši mokymo įstaiga padeda plėtoti studentų verslo idėjas ir gauti pritaikytą paramą.

SKAITYTI »