Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Kursai grupėse ar individualiai, ką pasirinkti?

Nusprendus mokytis kalbos svarbu pasirinkti, kuri mokymosi forma jums priimtinesnė: grupiniai ar individualūs kursai. Tiek vieni, tiek kiti turi savitų ir kiek skirtingų privalumų, todėl juos reikia įvertinti, kad mokymosi procesas ir gauti rezultatai jums būtų tinkami.

Pasidalinkite įrašu

Iškilo klausimas, kuriuos – grupinius ar individualius – kalbų kursus rinktis? Sužinokite svarbiausius kiekvieno mokymosi būdo privalumus ir pagal tai pasirinkite jums patogiausią.

Nusprendus mokytis kalbos svarbu pasirinkti, kuri mokymosi forma jums priimtinesnė: grupiniai ar individualūs kursai. Tiek vieni, tiek kiti turi savitų ir kiek skirtingų privalumų, todėl juos reikia įvertinti, kad mokymosi procesas ir gauti rezultatai jums būtų tinkami.

Individualūs kalbų kursai yra visiškai orientuoti į vieno mokinio kalbinius poreikius:

Individualūs kursai leidžia pasirinkti jums tinkamą laiką. Kalbos mokymosi grafiką derinsite su savo mokytoju, todėl nepraleisite nei vieno susitikimo. Taip pat galėsite kontroliuoti, kiek akademinių valandų norite skirti kalbos mokymuisi.

Galite pasirinkti kursų intensyvumą. Kadangi visas mokymosi procesas yra orientuotas tik į vieną mokinį, jis gali pasirinkti, kokiu tempu patogiausia mokytis. Jeigu yra poreikis, galima pakartoti iki galo nesuprastas vietas, o aiškius aspektus nagrinėti trumpiau.

Mokytojas visą savo dėmesį skiria vienam mokiniui. Būsite tikri, kad prireikus galėsite klausti, aiškintis sudėtingas užduotis. Mokytojas lengvai galės matuoti jūsų pažangą ir suteikti grįžtamąjį ryšį kur, jo profesionalia nuomone, vertėtų dar pagilinti žinias.

Galima fokusuotis į jums svarbiausias kalbos dalis. Nesvarbu, ar labiau norėsite patobulinti šnekamąją kalbą, gramatiką ar praplėsti žodyną – mokytojas parinks geriausiai jūsų poreikius atitinkančią mokomąją medžiagą, orientuotą į siekiamą tobulinti kalbos dalį.

Galima daugiau dėmesio skirti jums įdomioms temoms. Kalbos mokymasis tuo pačiu yra ir akiračio plėtimas. Mokytojas gali pritaikyti jums įdomią mokomąją medžiagą, todėl atlikdami klausymo ar skaitymo užduotis taip pat įgysite naujų žinių apie jus dominančią temą.

Kursai grupėse gali suteikti kitokių kalbos mokymosi privalumų:

Palaikymas iš bendramokslių. Grupėse susirenka žmonės, turintys tą patį užsienio kalbos lygį, todėl jų žinios yra panašios. Visi puikiai supranta, kad kalbos mokytis yra sudėtinga, todėl nepasisekus sulauksite palaikymo tiek iš kartu besimokančių žmonių, tiek iš mokytojo.

Daugiau kalbėjimo praktikos su savo kalbos lygio žmonėmis. Galėsite mokytis kalbėjimo su žmonėmis, kurie turi panašius įgūdžius. Tai padės pastebėti vieni kitų klaidas, iš jų mokytis  ir užtvirtinti turimas žinias. 

Reali diskusijų vieta. Mokytojai ne veltui kiekvieną mokinį skatina diskutuoti – tai puikus būdas lavinti šnekamąją kalbą, pritaikyti žinias ir įgyti pasitikėjimo savimi, įveikti baimę kalbėti užsienio kalba. Šiandieniniame pasaulyje aktualios diskusijų temos leidžia išsakyti savo nuomonę, išgirsti, ką mano kiti, todėl tai ne tik puiki mokymosi priemonė, bet ir akiračio plėtimas.

Kursai grupėse yra pigesni nei individualūs. Taip yra dėl to, nes individualūs kursai vyksta tik su vienu mokiniu, skiriant visą dėmesį jo kalbinei pažangai. Vadinasi, mokytojas turi prisitaikyti prie besimokančiojo poreikių tiek mokymosi procese, tiek rengdamas mokymo medžiagą. Grupinius kursus sudaro daugiau mokinių, todėl ir kaina yra mažesnė, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad pasiekti puikių kalbos rezultatų yra sunkiau, ilgiau trunka ar gauti individualaus mokytojo dėmesio ne visada pavyksta.

Daugiau socializavimosi. Grupiniai kursai leidžia susipažinti su naujais žmonėmis, kuriuos vienija tas pats tikslas – išmokti naujos kalbos arba patobulinti jau turimus įgūdžius. Galėsite diskutuoti, kalbėti dialogus užsienio kalba, kurią mokotės, per pertraukėles – trumpai pasišnekučiuoti. Tad žmonėms, kurie mėgsta bendrauti ir būti apsuptiems kitų, grupiniai kursai gali būti geriausias kalbos mokymosi būdas.

Griežtas tvarkaraštis įpareigoja planuoti laiką. Grupiniai kursai, priešingai nei individualūs, vyksta numatytomis savaitės dienomis tam tikru laiku, o per pamoką nagrinėta medžiaga nėra kartojama per kitą susitikimą. Todėl turite susiplanuoti laiką taip, kad netektų praleisti pamokų. Žmonės, kurie yra linkę persigalvoti, grupiniai kalbų mokymosi kursai neleis prarasti motyvacijos ir kaip tik ugdys atsakomybės jausmą.

Jeigu nusprendėte, kuriuo būdu jums bus efektyviausia mokytis kalbos, kviečiame įgyti naujų žinių su mūsų didelę patirtį turinčiais mokytojais grupiniuose ar individualiuose kalbų kursuose.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.