Главная страница
Языковые курсы Обучение за рубежом Для бизнеса Прочие услуги О нас

Chemijos studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about chemistry

Apie chemijos studijas

Kartu su biologijos ir fizikos mokslais, chemija yra viena iš trijų pagrindinių mokslo šakų. Tai galima apibrėžti kaip medžiagų – jų struktūros, savybių, reakcijų bei kaitos, veikiant skirtingoms situacijoms – tyrimą.

Chemijos studijos skirtos norintiems suprasti ir keisti dabartinį pasaulinį dirbant su įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Chemija, kaip mokslas, stipriai prisideda prie kasdienybės gerinimo, medicinos augimo, aplinkosaugos, energetikos ir net statybų sektoriaus. Chemija – mokslas, kuris gali suvaldyti moderniame pasualyje kylančius iššūkius.

Cheminiai procesai ir elementų sudėtis vaidina didelę reikšmę, tiriant gyvus ir negyvus organizmus, įvairias medžiagas ir jų struktūrą, todėl specializacijų sritis ir veiklų pasirinkimas po studijų yra labai platus.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Chemijos specializacijos

Bakalauro studijų metu specializuotos chemijos paskaitos dažnai būna pasirenkamųjų modulių forma, nors rinktis specializuotą bakalauro programą galimybė taip pat yra. Magistrantūros studijos didžiausią dėmesį sutelkia į pasirinktos chemijos specializaciją.

Daugelis specializacijų sutampa su kitais gamtos mokslais. Keletas pavyzdžių:

 • Chemijos inžinerija. Chemijos inžinerijos tikslas yra chemines medžiagas paversti naudingomis žmogui, pavyzdžiui, sukurti vaistus. Didžiausias dėmesys skiriamas gaminamai medžiagai ar procesui, tyrimams ir stebėjimui.
 • Biochemija. Cheminių procesų gyvuose organizmuose tyrimas, pavyzdžiui, tų, kurie paverčia mintį veiksmu ar priverčia jaustis kitaip. Tai specializacija, turinti labai didžiulį potencialą. Prognozuojama, kad artimiausioje ateityje bus padaryta didžiulė pažanga šioje mokslo srityje.
 • Medicininė chemija. Ši chemijos šaka tam tikru būdu reiškia dviejų aukščiau išvardytų disciplinų susijungimą, nes ji apima tam tikrų žmogaus kūne esančių cheminių medžiagų sintezę. Tokių tyrimų paklausa išliks didelė, ir specialistai turės galimybę kurti žmoniją gelbėjančius vaistus ar vakcinas.
 • Branduolinė chemija. Branduolinė chemija yra radioaktyviųjų elementų, jų panaudojimo ir jų poveikio organizmams  bei medžiagai tyrimas. Ją galima pritaikyti medicinoje ir energetikoje, todėl šioje srityje svarbus yra ir inžinerinis išsilavinimas.

Karjeros kryptys

Chemijos studijos neapsiriboja darbu laboratorijoje, tai gali būti daugybė skirtingų karjerų įvairiuose sektoriuose:

 •         Akademinis tyrėjas;
 •         Analitinis chemikas;
 •         Biotechnologas;
 •         Chemijos inžinierius;
 •         Klinikinis mokslininkas, biochemija;
 •         Kriminalistas;
 •         Nanotechnologas;
 •         Farmakologas;
 •         Mokslo darbuotojas (fiziniai mokslai);
 •         Mokslinis laboratorijos technikas;
 •         Toksikologas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

University of Hull
University of Hull

Universitetas yra Anglijos šiaurės rytuose, ypač garsus sporto bei medicinos studijų programų srityse. Tai įrodo daugiau kaip 50 universiteto sporto komandų, nuolat dalyvaujančių nacionalinėse varžybose. Be to, universitete atidarytame biomedicininių tyrimų institute atliekami tyrimai yra svarbūs tarptautiniu mastu.

SKAITYTI »
University of Essex logo
University of Essex

Tai modernus, inovatyvius mokymo metodus taikantis universitetas. Jame mokosi per 26 tūkst. studentų net iš 140 šalių, todėl jis pripažintas labiausiai tarptautiniu universitetu Anglijoje. Jam priklauso trys studentų miesteliai: pagrindinis įsikūręs Kolčesteryje, kiti du – Sautende (Southend) ir Lautone (Loughton).

SKAITYTI »
Bradford Uni
University of Bradford

Šis universitetas įkurtas Bradfordo mieste, centrinėje Anglijos dalyje, kuris pagal pragyvenimo lygį vadinamas pigiausiu studentų miestu šalyje. University of Bradford – antras pagal dydį universitetas Didžiojoje Britanijoje. Jis lyderiauja sveikatos priežiūros, vadybos, inžinerijos ir tarptautinio vystymo srityse.

SKAITYTI »
Teesside University
Teesside University

Įsikūręs viename iš seniausių pramoninių Anglijos miestų – Midlsbro. Ši vietovė puikiai patenkina daugelio studentų norą dirbti ir atlikti praktiką studijų metu. Žinoma, labiausiai pasirinkimui įtaką daro platus specialybių pasirinkimas, iš kurių viena geriausių tarp Didžiosios Britanijos universitetų pripažinta slaugos studijų programa.

SKAITYTI »
Nottingham Trent University
Nottingham Trent University

Universitetas įkurtas Notingamo mieste (Nottingham), centrinėje Anglijos dalyje. Šis universitetas buvo paskelbtas geriausiu tarptautiniu universitetu studentams, Didžiojoje Britanijoje. Jam priklauso keturi studentų miesteliai, iš kurių du buvo įvertinti aukščiausiu apdovanojimu už ekologiją.

SKAITYTI »
University of Surrey
University of Surrey

Universitetas įsikūręs vaizdingame Guildfordo mieste, kuris nuo Londono nutolęs 50 km. Ši aukštoji mokykla pelnė daugybę apdovanojimų mokslo, tyrimų, inovacijų kategorijose bei yra viena pagrindinių tyrimų centrų satelitų, palydovų bei telekomunikacijų srityse.

SKAITYTI »
brunel-university-london-logo
Brunel University London

Vienas labiausiai vertinamų universitetų pagal mokymų kokybę Anglijoje. Mokslas šiame universitete gerokai skiriasi nuo įprastinių studijų, nes didelis dėmesys skiriamas tyrimams, kurie padeda rasti geriausius sprendimus, taikant efektyvų mokymą. Išskirtinumą universitetui suteikia ir galimybė studentams pasirinkti studijuoti kartu su praktikos atlikimu (Placement arba Sandwich).

SKAITYTI »
Coventry logo
Coventry University

Nominuotas moderniausiu universitetu Didžiojoje Britanijoje, nes turi ypač platų modernių studijų programų pasirinkimą. Universitetas ypač didelį dėmesį skiria atliekamiems įvairių sričių tyrimams, kompanijų paskirtoms užduotims atlikti bei ugdo studentų gebėjimą įsilieti į darbo rinką.

SKAITYTI »