Главная страница
Языковые курсы Обучение за рубежом Для бизнеса Прочие услуги О нас

Filologijos studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Philology

Apie filologijos studijas

Filologija – tai kalbos analizavimas per įvairias disciplinas (pvz.: istoriją, politologiją ir pan.), supratimas, kaip kalba veikia.

Pirmaisiais bakalauro studijų metais mokomasi bendrųjų dalykų, apimančių kalbą – semantikos, fonetikos. Vėliau studentai specializuojasi, gilinasi į jiems įdomią sritį.

Nors filologijos studijų programoje didžiąją atsiskaitymų dalį sudaro kursiniai darbai, bet yra ir universitetų bei specializacijų, kuriose reikia rinkti ir analizuoti duomenis, atlikinėti grupinius ar individualius pristatymus. Yra ir tokių specializacijų, kuriose teks dirbti laboratorijoje, atlikti mokslinius tyrimus, padėsiančius giliau suprasti, kaip mes tariame garsus, kaip veikia smegenys mums kalbant, kaip veikia kalbą tam tikri veiksniai ir kt.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Filologijos specializacijos

Plačiau aprašome kelias populiarias filologijos (kalbotyros) specializacijas.

Taikomoji kalbotyra. Tai specializacija, kuri taikoma, sprendžiant su kalbos vartojimu susijusias problemas. Tai disciplina, ugdanti užsienio kalbų dėstytojus – žmones, kurie padeda mums suprasti įvairius tekstus, garso įrašus, parašytus mums nežinoma kalba.

Kognityvinė lingvistika – mokslo šaka, aiškinanti psichologinius kalbos procesus. Studijų metu mokomasi skaityti, suprasti, argumentuotai aptarti kognityvinės lingvistikos teorinę ir taikomąją literatūrą, o savarankiškų darbų metu išmokstama taikyti teorines kognityvinės kalbotyros nuostatas kalbai analizuoti.

Lyginamoji lingvistika. Ši sritis tiria kalbų panašumus ir skirtumus, siekia rasti bendrą kilmę, tiria etimologiją. Būtent lyginamosios lingvistikos absolventai rekonstruoja senovės kalbas, verčia jau mirusių kalbų tekstus.

Semiotika – moderniosios kalbotyros (lingvistikos) sritis, tirianti ženklų struktūras, naudojamas įvairiose ženklų sistemose – kalboje, tekstuose, architektūroje, muzikoje ir t. t. Paprasčiau – semiotika sako, kad žodžio (garso, vaizdo) reikšmė priklauso nuo konteksto, t. y. teksto struktūros.

Leksikografija – kalbos fiksavimo mokslas, pavyzdžiui, žodžių užrašymas žodynuose. Leksikografai ieško naujų, patogesnių būdų įrašyti ir nuskaityti įrašytą kalbą. Taip pat jie tiria žodžių kilmę, pirminę jų prasmę.

Kitos filologijos specializacijos: semantika, sintaksė, fonetika, fonologija, sociolingvistika, neurolingvistika, psicholingvistika, istorinė lingvistika.

Karjeros kryptys

Keletas konkrečių specialybių, kurioms reikalingas filologinis išsilavinimas:

  • užsienio kalbų mokytojas;
  • leksikografas;
  • kalbos redaktorius;
  • logopedas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

Logotipas_0022_admin-ajax (6)
University of Hertfordshire

Universitetas įsikūręs Hatfildo miestelyje, kuris yra vos 25 min. kelio traukiniu iki Londono. Ši aukštoji mokykla pasižymi patogiu universiteto miestelio pastatų išdėstymu bei inovatyvumu. Remiantis pasauliniais reitingais, universitetas patenka tarp moderniausių pasaulio universitetų.

SKAITYTI »
Logotipas_0081_admin-ajax (22)
University of Central Lancashire

Tai vienas didžiausių universitetų Didžiojoje Britanijoje (čia studijuoja daugiau nei 35 tūkst. jaunuolių). University of Central Lancashire ypač didelį dėmesį skiria istorijos, teisės ir astrofizikos mokslams, tačiau siūlo daug ir įvairių studijų programų: apie 500 bakalauro ir 200 magistrantūros.

SKAITYTI »
Logotipas_0083_admin-ajax (20)
University of Birmingham

Tai antras pagal dydį miestas, turintis virš milijono gyventojų centrinėje Anglijoje, kuriame ir įsikūręs šis universitetas. Šioje aukštojoje mokykloje galima studijuoti beveik viską nuo teisės iki dramos, nuo kriminoligijos iki žurnalistikos, o vėliau visa tai pratęsti doktorantūros studijose.

SKAITYTI »
northumbria university
Northumbria University

Turi dvi pagrindines teritorijas: Niukaslo (Newcastle) mieste ir neseniai atidarytą fakultetą pačiame Londone. Universitete viso mokosi 33 000 studentų iš 135 šalių, jis mėgstamas ir pačių britų. Universitetas išsiskiria iš kitų, suteikdamas galimybę pačiam studentui susidėlioti savo studijų planą ir pasirinkti norimus modulius. Tokie mokymo kursai vertinami puikiai jau 12 metų iš eilės.

SKAITYTI »
newcastle-university
Newcastle University

Miestas, kuriame įsikūręs universitetas, yra pripažįstamas ,,žaliausiu» Anglijos miestu dėl gyventojų aplinkosauginio sąmoningumo. Universitetas pirmauja technologijų taikymo srityje, nes čia naudojamos virtualiojo mokymo sistemos, suteikiančios galimybę lengviau ir įdomiau mokytis. Be centrinio universitetinio miestelio Niukaslo mieste, yra įkurti dar du – Malaizijoje ir Singapūre.

SKAITYTI »
city of london
City, University of London

Tai Londono centre įkurtas universitetas, užimantis lyderio pozicijas verslo, vadybos ir marketingo studijų programų srityse. Universitetas patenka į pasaulio geriausiųjų universitetų sąrašo viršūnes. Tai puiki vieta studijuoti, kurti ir įgyvendinti inovatyvias idėjas.

SKAITYTI »
Logotipas14
Anglia Ruskin University

Moderniame Anglia Ruskin University (ARU) mokosi 39 400 studentų iš viso pasaulio. Universitete apstu įvairiausių bendruomenių – sporto entuziastų, kavos mėgėjų, alternatyvios muzikos ir daugybė kitų: kiekvienas universiteto studentas čia ras užklasinės veiklos, atitinkančios jo pomėgius.

SKAITYTI »
University College London
University College London

Tai pasauliniu lygiu pripažintas universitetas, kuriame yra 11 fakultetų. Ši aukštoji mokykla kasmet stengiasi išlaikyti savo prestižinę vietą ir aukštus reitingus tarptautiniu lygmeniu. Todėl UCL dirba patys geriausi dėstytojai Didžiojoje Britanijoje, kurie orientuojasi į mažas studentų klases, kad galėtų skirti laiko kiekvienam studentui individualiai.

SKAITYTI »
king's college london
King’s College London

Tai istorija dvelkiantis universitetas, kurį įsteigė Pats Anglijos karalius Džordas. Šis ilgametę patirtį sukaupęs universitetas patenka į geriausių Anglijos universitetų TOP 5. Toks įvertinimas parodo, kad universitete akcentuojamos ypač geros akademinės žinios.

SKAITYTI »