Главная страница
Языковые курсы Обучение за рубежом Для бизнеса Прочие услуги О нас

Filologijos studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Philology

Apie filologijos studijas

Filologija – tai kalbos analizavimas per įvairias disciplinas (pvz.: istoriją, politologiją ir pan.), supratimas, kaip kalba veikia.

Pirmaisiais bakalauro studijų metais mokomasi bendrųjų dalykų, apimančių kalbą – semantikos, fonetikos. Vėliau studentai specializuojasi, gilinasi į jiems įdomią sritį.

Nors filologijos studijų programoje didžiąją atsiskaitymų dalį sudaro kursiniai darbai, bet yra ir universitetų bei specializacijų, kuriose reikia rinkti ir analizuoti duomenis, atlikinėti grupinius ar individualius pristatymus. Yra ir tokių specializacijų, kuriose teks dirbti laboratorijoje, atlikti mokslinius tyrimus, padėsiančius giliau suprasti, kaip mes tariame garsus, kaip veikia smegenys mums kalbant, kaip veikia kalbą tam tikri veiksniai ir kt.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Filologijos specializacijos

Plačiau aprašome kelias populiarias filologijos (kalbotyros) specializacijas.

Taikomoji kalbotyra. Tai specializacija, kuri taikoma, sprendžiant su kalbos vartojimu susijusias problemas. Tai disciplina, ugdanti užsienio kalbų dėstytojus – žmones, kurie padeda mums suprasti įvairius tekstus, garso įrašus, parašytus mums nežinoma kalba.

Kognityvinė lingvistika – mokslo šaka, aiškinanti psichologinius kalbos procesus. Studijų metu mokomasi skaityti, suprasti, argumentuotai aptarti kognityvinės lingvistikos teorinę ir taikomąją literatūrą, o savarankiškų darbų metu išmokstama taikyti teorines kognityvinės kalbotyros nuostatas kalbai analizuoti.

Lyginamoji lingvistika. Ši sritis tiria kalbų panašumus ir skirtumus, siekia rasti bendrą kilmę, tiria etimologiją. Būtent lyginamosios lingvistikos absolventai rekonstruoja senovės kalbas, verčia jau mirusių kalbų tekstus.

Semiotika – moderniosios kalbotyros (lingvistikos) sritis, tirianti ženklų struktūras, naudojamas įvairiose ženklų sistemose – kalboje, tekstuose, architektūroje, muzikoje ir t. t. Paprasčiau – semiotika sako, kad žodžio (garso, vaizdo) reikšmė priklauso nuo konteksto, t. y. teksto struktūros.

Leksikografija – kalbos fiksavimo mokslas, pavyzdžiui, žodžių užrašymas žodynuose. Leksikografai ieško naujų, patogesnių būdų įrašyti ir nuskaityti įrašytą kalbą. Taip pat jie tiria žodžių kilmę, pirminę jų prasmę.

Kitos filologijos specializacijos: semantika, sintaksė, fonetika, fonologija, sociolingvistika, neurolingvistika, psicholingvistika, istorinė lingvistika.

Karjeros kryptys

Keletas konkrečių specialybių, kurioms reikalingas filologinis išsilavinimas:

  • užsienio kalbų mokytojas;
  • leksikografas;
  • kalbos redaktorius;
  • logopedas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

University of Westminster
University of Westminster

Prestižinė aukštoji mokykla, įsikūrusi patrauklioje centrinėje Londono dalyje, kurioje mokosi daugiau nei 24 tūkst. studentų. Tai vienas geriausių sąlygų turintis universitetas, siūlantis rinktis iš gausybės sporto šakų bei daugelio studijų sričių, tarp kurių geriausios – žiniasklaidos ir kinematografijos.

SKAITYTI »
University of Warwick
University of Warwick

Šis universitetas įsikūręs Anglijos viduryje, šalia Koventrio ir Birmingamo miestų. Voriko mokymo įstaigai priklauso trys studentų miesteliai: centrinis, Gibet Hilo ir Vestvudo. Universitetas turi partnerių Australijoje ir Amerikoje. Dabar jame studijuoja apie 23 trūkst. jaunuolių.

SKAITYTI »
University of the West of England Bristolyje
University of the West of England Bristolyje

Bristolio miestas yra pietvakarių Anglijoje, kuriame gyvena beveik pusė milijono gyventojų. Šiame mieste įsikūręs universitetas yra vienas didžiausių ir populiariausių Jungtinėje karalystėje, jame mokosi net 27 tūkst. studentų.

SKAITYTI »
University of Oxford
University of Oxford

Vienas prestižiškiausių universitetų visame pasaulyje. Senas tradicijas bei reikalavimus turintis universitetas pasižymi aukščiausio lygio išsilavinimu, nepriekaištingais dėstymo standartais, išskirtiniu dėmesiu kiekvienam studentui bei jų pasiekimams.

SKAITYTI »
University of Hull
University of Hull

Universitetas yra Anglijos šiaurės rytuose, ypač garsus sporto bei medicinos studijų programų srityse. Tai įrodo daugiau kaip 50 universiteto sporto komandų, nuolat dalyvaujančių nacionalinėse varžybose. Be to, universitete atidarytame biomedicininių tyrimų institute atliekami tyrimai yra svarbūs tarptautiniu mastu.

SKAITYTI »
University of Essex logo
University of Essex

Tai modernus, inovatyvius mokymo metodus taikantis universitetas. Jame mokosi per 26 tūkst. studentų net iš 140 šalių, todėl jis pripažintas labiausiai tarptautiniu universitetu Anglijoje. Jam priklauso trys studentų miesteliai: pagrindinis įsikūręs Kolčesteryje, kiti du – Sautende (Southend) ir Lautone (Loughton).

SKAITYTI »
University of Bedfordshire logo
University of Bedfordshire

Įsikūręs Lutono ir Bedfordo miestuose, kuriuose mokosi 24 tūkst. studentų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių. Šis modernus universitetas yra įkūręs studijų kokybės centrą, kuris rūpinasi aukšta teikiamų studijų kokybe, skatina dėstytojus naudotis naujausiais mokymo metodais ir technologijomis, analizuoja studentų apklausas bei tobulina studijų programas.

SKAITYTI »
University of Roehampton
University of Roehampton

Tai dar vienas Londone įsikūręs universitetas, siūlantis rinktis iš 10 fakultetų. Ši aukštoji mokykla prieš keletą metų buvo pripažinta moderniausiu Londono universitetu, todėl inovatyvių sąlygų dėka atliekami tyrimai yra aukštai vertinami tarptautiniu mastu.

SKAITYTI »
Nottingham Trent University
Nottingham Trent University

Universitetas įkurtas Notingamo mieste (Nottingham), centrinėje Anglijos dalyje. Šis universitetas buvo paskelbtas geriausiu tarptautiniu universitetu studentams, Didžiojoje Britanijoje. Jam priklauso keturi studentų miesteliai, iš kurių du buvo įvertinti aukščiausiu apdovanojimu už ekologiją.

SKAITYTI »