Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Filosofijos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about philosophy

Apie filosofijos studijas

Filosofija – „išminties meilė“ – tai mokslas, keliantis klausimus apie universalius pasaulio dėsningumus. Studijuojant šį mokslą, pasinersite į neatsakytų ir neatsakomų klausimų laviną, praeities ir ateities diskusijas, bandysite atsakyti į klausimus „ką aš žinau?“, „kokia yra žmonijos prasmė?“ ir pan.

Filosofijos studijose rengiami plataus humanitarinio profilio specialistai. Studijuodami šią discipliną, neretai nukrypsite į kitus humanitarinius mokslus, dažniausiai – literatūrą, politiką, istoriją. Nagrinėdami etikos klausimus, susidursite su bioinžinerijos, chemijos mokslais. Tai reiškia, kad darbo rinkoje būsite pasiruošę dirbti pozicijose, kuriose reikalingas universalus išsilavinimas.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Filosofijos specializacijos

Keletas filosofijos specializacijų:

 • Logika. Filosofijoje logikos apibrėžimas yra šiek tiek platesnis nei tas, kurį vartojame kasdien. Filosofijoje sistematiškai diskutuojama, siekiant nustatyti, iki kokio laipsnio ar iš kokių požiūrio taškų tam tikras teiginys yra teisingas. Painu? Tik ne filosofams! Ši sritis itin svarbi matematikai (prisiminkite Pitagoro teoremos įrodymą) ir kompiuterių mokslui.
 • Etika, kurią neretai vadiname moralės teorija, mums sako, kaip reiktų elgtis kitų atžvilgiu. Filosofinė etika sprendžia platesnius klausimus: aiškinasi, kaip nustatyti, ar tam tikroje situacijoje elgiamasi etiškai ar ne, koks elgesys tam tikroje srityje gali būti laikomas etišku. Paprastas pavyzdys: ar eutanazija – etiška?
 • Politinė filosofija – filosofijos kryptis, kuri aiškinasi, koks būdas valdyti visuomenę yra tinkamiausias, kokie turėtų būti bendri visuomenės tikslai, taisyklės, normos, kokiais būdais geriausia siekti tų tikslų. Žinoma, į šiuos klausimus nėra vieno teisingo atsakymo, tad jis puikiai tinka filosofiniams debatams.
 • Metafizika – abstrakti filosofijos šaka, tirianti egzistencinius klausimus. Pagrindinių šios šakos diskusijų objektų negalima paaiškinti logiškai, faktais arba stebėjimais. Keletas šios srities klausimų (kad būtų lengviau suprasti, kas ta metafizika): „kaip žmogus žino, kad nesapnuoja?“, „ar egzistuoja atsitiktinumai?“, „ar gali egzistuoti objektas, kuris visiškai neturi tikslo?“ ir pan.
 • Epistemologija – filosofijos šaka, tirianti pačią pažinimo, suvokimo prigimtį, kilmę, formas, apibrėžimus ir, svarbiausia, barjerus. Tipiški šios srities klausimai: „kas yra žinojimas?“, „kuo žinojimas skiriasi nuo įsitikinimo, nuomonės?“.

Karjeros kryptys

Tokios specialybės kaip „profesionalus filosofas“ nėra, bet šioje srityje galima tobulėti kaip akademikui. Taip pat žinios, įgytos studijų metais, gali tapti atrama, pradedant karjerą žurnalistikos, teisės, edukacijos srityse.

Geriausia apie karjerą po filosofijos studijų galvoti taip: jei darbo vietoje reikia generuoti arba aiškinti idėjas, tai – filosofui tinkamas darbas.

Specialybės, kuriose filosofijos studijos naudingos:

 • advokatas;
 • sveikatos apsaugos darbuotojas;
 • savivaldybės darbuotojas;
 • rinkodaros vadovas;
 • žurnalistas;
 • įdarbinimo konsultantas;
 • psichoterapijos specialistas;
 • advokatas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

newcastle-university
Newcastle University

Miestas, kuriame įsikūręs universitetas, yra pripažįstamas ,,žaliausiu” Anglijos miestu dėl gyventojų aplinkosauginio sąmoningumo. Universitetas pirmauja technologijų taikymo srityje, nes čia naudojamos virtualiojo mokymo sistemos, suteikiančios galimybę lengviau ir įdomiau mokytis. Be centrinio universitetinio miestelio Niukaslo mieste, yra įkurti dar du – Malaizijoje ir Singapūre.

SKAITYTI »
Logotipas14
Anglia Ruskin University

Moderniame Anglia Ruskin University (ARU) mokosi 39 400 studentų iš viso pasaulio. Universitete apstu įvairiausių bendruomenių – sporto entuziastų, kavos mėgėjų, alternatyvios muzikos ir daugybė kitų: kiekvienas universiteto studentas čia ras užklasinės veiklos, atitinkančios jo pomėgius.

SKAITYTI »
king's college london
King’s College London

Tai istorija dvelkiantis universitetas, kurį įsteigė Pats Anglijos karalius Džordas. Šis ilgametę patirtį sukaupęs universitetas patenka į geriausių Anglijos universitetų TOP 5. Toks įvertinimas parodo, kad universitete akcentuojamos ypač geros akademinės žinios.

SKAITYTI »
University of Warwick
University of Warwick

Šis universitetas įsikūręs Anglijos viduryje, šalia Koventrio ir Birmingamo miestų. Voriko mokymo įstaigai priklauso trys studentų miesteliai: centrinis, Gibet Hilo ir Vestvudo. Universitetas turi partnerių Australijoje ir Amerikoje. Dabar jame studijuoja apie 23 trūkst. jaunuolių.

SKAITYTI »
University of the West of England Bristolyje
University of the West of England Bristolyje

Bristolio miestas yra pietvakarių Anglijoje, kuriame gyvena beveik pusė milijono gyventojų. Šiame mieste įsikūręs universitetas yra vienas didžiausių ir populiariausių Jungtinėje karalystėje, jame mokosi net 27 tūkst. studentų.

SKAITYTI »
University of Lincoln
University of Lincoln

Miestas pasižymi istoriniais paveldais, tačiau praeities paveldai puikiai dera su miestui būdingomis naujausiomis technologijomis. Tai įrodo ir universiteto miestelio pripažinimas vienu moderniausiu Didžiojoje Britanijoje. Didelės investicijos į universitetą padėjo pasiekti pripažinimą už puikiai įvykdytus projektus bei tyrimus.

SKAITYTI »
University of Essex logo
University of Essex

Tai modernus, inovatyvius mokymo metodus taikantis universitetas. Jame mokosi per 26 tūkst. studentų net iš 140 šalių, todėl jis pripažintas labiausiai tarptautiniu universitetu Anglijoje. Jam priklauso trys studentų miesteliai: pagrindinis įsikūręs Kolčesteryje, kiti du – Sautende (Southend) ir Lautone (Loughton).

SKAITYTI »
University of Roehampton
University of Roehampton

Tai dar vienas Londone įsikūręs universitetas, siūlantis rinktis iš 10 fakultetų. Ši aukštoji mokykla prieš keletą metų buvo pripažinta moderniausiu Londono universitetu, todėl inovatyvių sąlygų dėka atliekami tyrimai yra aukštai vertinami tarptautiniu mastu.

SKAITYTI »
lancaster university
Lancaster University

Tai šiaurės vakaruose įsikūręs universitetas, patenkantis į Didžiosios Britanijos geriausių universitetų TOP 10. Didžiulė investicija į akademines patalpas ir kitas studentų erdves padėjo studentų miesteliui tapti antru tarp geriausių visoje Anglijoje.

SKAITYTI »