Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Elekrotechnikos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Electrical Engineering

Apie elektrotechnikos studijas

Jei tau puikiai sekasi matematika ir mielai narplioji sudėtingus fizikos uždavinius, jei jau bandei pataisyti savo laikrodį, telefoną, kompiuterį ar kokį kitą elektroninį prietaisą ir tau tai buvo įdomu – gali būti, kad ši studijų kryptis tau visai patiktų.

Elektrotechnikos studijose studentai įgis žinių, kaip veikia visa elektros ir elektronikos industrija. Studentai sugebės kurti, tobulinti ir prižiūrėti elektros sistemas bei elektroniką.

Elektrotechnika apima elektros tinklų ir elektronikos inžinerijos šakas. Pirmoji nagrinėja elektros paskirstymą miestams, šalims, jėgainių projektavimą ir tobulinimą. Antroji labiau orientuojasi į šiek tiek mažesnius dalykus: elektros prietaisus ir vietinius elektros tinklus (pavyzdžiui, elektros paskirstymą verslo centre).

Bakalauro studijose susipažinsi su bazinėmis elektrotechnikos žiniomis, ir tuomet teks pasirinkti specializaciją. Studijose, ypatingai vėlesniuose kursuose, daug daugiau laiko bus skiriama praktikai. Laboratorijose teks išardyti ir vėl surinkti elektronikos prietaisus, realiai pamatyti ir išsiaiškinti, kaip jie veikia. Dažniausiai dirbsite grupėse, bet reikės pristatyti ir individualių tyrimų rezultatus. Nors paskaitų metu ir nebus daug teorijos, visgi vertėtų nusiteikti, kad namuose teks perskaityti DAUG kursui privalomos techninės literatūros.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Elekrotechnikos specializacijos

Elektrotechnikos studijos yra per plačios, tad prireiks pasirinkti specializaciją. Dažniausios elektros tinklų specializacijos – elektros energijos generavimas ir perdavimas, magnetostatika ir elektrostatika, elektros instaliacija. Elektronikos specializacijos apima analoginių ir skaitmeninių elektros grandinių kūrimą, skaitmeninę komunikaciją, bevielio tinklo technologijas. Galima rinktis ir vadybos kelią.

Vyresniuose kursuose bus galima įgyti žinių, reikalingų konkrečiai sričiai. Pristatome kelias jų:

 • Elektros energijos generavimas ir paskirstymas. Tai specializacija, parengianti elektros inžinierius dirbti su elektros generavimu ir paskirstymu. Tai gali būti darbas elektros jėgainėse, projektuojant naujas sistemas ar užtikrinant sklandų esamų veikimą, elektros energijos paskirstymą ir užtikrinimą individualiems vartotojams. Vėliau galima specializuotis į specifinius elektros energijos gavimo būdus, pavyzdžiui, saulės, vėjo arba hidroenergiją.
 • Komunikacijos. Šios specializacijos studentai nagrinės elektros inžinerijos pritaikymą komunikacijos sklaidai: tai skaitmeninės ir palydovinės transliacijos, šviesolaidiniai sprendimai, tinklai. Praktiką studentai dažniausiai atlieka televizijos arba radijo stotyse, skambučių centruose ar interneto tiekėjų serverinėse. Studentai aiškinasi, kaip veikia tinklai, kaip juos valdyti, optimizuoti, užtikrinti jų veikimą.
 • Kompiuteriai ir kompiuterių sistemos. Čia nagrinėjamos temos – lyg iš skambių naujienų portalų antraščių: dirbtinis intelektas, kriptografija ir pan. Mokysitės kompiuterių ir kompiuterių tinklų architektūros, tinklų saugumo, sistemų automatizavimo, tirsite skaitmeninių signalų apdorojimą.
 • Robotizuotos sistemos. Susidursite su robotų kūrimu, valdymo, surinkimo, mokymo ir, žinoma, panaudojimo iššūkiais. Realiai mokysitės programuoti robotus ir tobulinti jų dizainą, gerinti jų techninius parametrus.

Karjeros kryptys

Keletas karjeros galimybių:

 • aeronautikos inžinierius;
 • transliacijų inžinierius;
 • elektronikos inžinierius;
 • elektros inžinierius;
 • tinklų inžinierius;
 • IT konsultantas;
 • sistemų analitikas.

Jei tradicinės elektrotechnikos specialybės jūsų nedomina, pasirinkimų, ką veikti baigus šias studijas, apstu. Elektrotechnikos diplomas vertinamas informacinių technologijų ir fizikos srityse.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

Logotipas_0083_admin-ajax (20)
University of Birmingham

Tai antras pagal dydį miestas, turintis virš milijono gyventojų centrinėje Anglijoje, kuriame ir įsikūręs šis universitetas. Šioje aukštojoje mokykloje galima studijuoti beveik viską nuo teisės iki dramos, nuo kriminoligijos iki žurnalistikos, o vėliau visa tai pratęsti doktorantūros studijose.

SKAITYTI »
newcastle-university
Newcastle University

Miestas, kuriame įsikūręs universitetas, yra pripažįstamas ,,žaliausiu” Anglijos miestu dėl gyventojų aplinkosauginio sąmoningumo. Universitetas pirmauja technologijų taikymo srityje, nes čia naudojamos virtualiojo mokymo sistemos, suteikiančios galimybę lengviau ir įdomiau mokytis. Be centrinio universitetinio miestelio Niukaslo mieste, yra įkurti dar du – Malaizijoje ir Singapūre.

SKAITYTI »
city of london
City, University of London

Tai Londono centre įkurtas universitetas, užimantis lyderio pozicijas verslo, vadybos ir marketingo studijų programų srityse. Universitetas patenka į pasaulio geriausiųjų universitetų sąrašo viršūnes. Tai puiki vieta studijuoti, kurti ir įgyvendinti inovatyvias idėjas.

SKAITYTI »
Logotipas14
Anglia Ruskin University

Moderniame Anglia Ruskin University (ARU) mokosi 39 400 studentų iš viso pasaulio. Universitete apstu įvairiausių bendruomenių – sporto entuziastų, kavos mėgėjų, alternatyvios muzikos ir daugybė kitų: kiekvienas universiteto studentas čia ras užklasinės veiklos, atitinkančios jo pomėgius.

SKAITYTI »
University College London
University College London

Tai pasauliniu lygiu pripažintas universitetas, kuriame yra 11 fakultetų. Ši aukštoji mokykla kasmet stengiasi išlaikyti savo prestižinę vietą ir aukštus reitingus tarptautiniu lygmeniu. Todėl UCL dirba patys geriausi dėstytojai Didžiojoje Britanijoje, kurie orientuojasi į mažas studentų klases, kad galėtų skirti laiko kiekvienam studentui individualiai.

SKAITYTI »
king's college london
King’s College London

Tai istorija dvelkiantis universitetas, kurį įsteigė Pats Anglijos karalius Džordas. Šis ilgametę patirtį sukaupęs universitetas patenka į geriausių Anglijos universitetų TOP 5. Toks įvertinimas parodo, kad universitete akcentuojamos ypač geros akademinės žinios.

SKAITYTI »
University of South Wales
University of South Wales

Tai didžiausias Velso universitetas, siūlantis daugiau nei 700 bakalauro ir magistrantūros studijų programų, iš kurių geriausios pripažintos – matematikos ir chemijos. Universitetas turi net penkis studentų miestelius, kurie visi įsikūrę netoli Velso miestų: Kardifo ir Niuporto.

SKAITYTI »
University of Westminster
University of Westminster

Prestižinė aukštoji mokykla, įsikūrusi patrauklioje centrinėje Londono dalyje, kurioje mokosi daugiau nei 24 tūkst. studentų. Tai vienas geriausių sąlygų turintis universitetas, siūlantis rinktis iš gausybės sporto šakų bei daugelio studijų sričių, tarp kurių geriausios – žiniasklaidos ir kinematografijos.

SKAITYTI »
University of Oxford
University of Oxford

Vienas prestižiškiausių universitetų visame pasaulyje. Senas tradicijas bei reikalavimus turintis universitetas pasižymi aukščiausio lygio išsilavinimu, nepriekaištingais dėstymo standartais, išskirtiniu dėmesiu kiekvienam studentui bei jų pasiekimams.

SKAITYTI »