Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Elekrotechnikos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Electrical Engineering

Apie elektrotechnikos studijas

Jei tau puikiai sekasi matematika ir mielai narplioji sudėtingus fizikos uždavinius, jei jau bandei pataisyti savo laikrodį, telefoną, kompiuterį ar kokį kitą elektroninį prietaisą ir tau tai buvo įdomu – gali būti, kad ši studijų kryptis tau visai patiktų.

Elektrotechnikos studijose studentai įgis žinių, kaip veikia visa elektros ir elektronikos industrija. Studentai sugebės kurti, tobulinti ir prižiūrėti elektros sistemas bei elektroniką.

Elektrotechnika apima elektros tinklų ir elektronikos inžinerijos šakas. Pirmoji nagrinėja elektros paskirstymą miestams, šalims, jėgainių projektavimą ir tobulinimą. Antroji labiau orientuojasi į šiek tiek mažesnius dalykus: elektros prietaisus ir vietinius elektros tinklus (pavyzdžiui, elektros paskirstymą verslo centre).

Bakalauro studijose susipažinsi su bazinėmis elektrotechnikos žiniomis, ir tuomet teks pasirinkti specializaciją. Studijose, ypatingai vėlesniuose kursuose, daug daugiau laiko bus skiriama praktikai. Laboratorijose teks išardyti ir vėl surinkti elektronikos prietaisus, realiai pamatyti ir išsiaiškinti, kaip jie veikia. Dažniausiai dirbsite grupėse, bet reikės pristatyti ir individualių tyrimų rezultatus. Nors paskaitų metu ir nebus daug teorijos, visgi vertėtų nusiteikti, kad namuose teks perskaityti DAUG kursui privalomos techninės literatūros.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Elekrotechnikos specializacijos

Elektrotechnikos studijos yra per plačios, tad prireiks pasirinkti specializaciją. Dažniausios elektros tinklų specializacijos – elektros energijos generavimas ir perdavimas, magnetostatika ir elektrostatika, elektros instaliacija. Elektronikos specializacijos apima analoginių ir skaitmeninių elektros grandinių kūrimą, skaitmeninę komunikaciją, bevielio tinklo technologijas. Galima rinktis ir vadybos kelią.

Vyresniuose kursuose bus galima įgyti žinių, reikalingų konkrečiai sričiai. Pristatome kelias jų:

 • Elektros energijos generavimas ir paskirstymas. Tai specializacija, parengianti elektros inžinierius dirbti su elektros generavimu ir paskirstymu. Tai gali būti darbas elektros jėgainėse, projektuojant naujas sistemas ar užtikrinant sklandų esamų veikimą, elektros energijos paskirstymą ir užtikrinimą individualiems vartotojams. Vėliau galima specializuotis į specifinius elektros energijos gavimo būdus, pavyzdžiui, saulės, vėjo arba hidroenergiją.
 • Komunikacijos. Šios specializacijos studentai nagrinės elektros inžinerijos pritaikymą komunikacijos sklaidai: tai skaitmeninės ir palydovinės transliacijos, šviesolaidiniai sprendimai, tinklai. Praktiką studentai dažniausiai atlieka televizijos arba radijo stotyse, skambučių centruose ar interneto tiekėjų serverinėse. Studentai aiškinasi, kaip veikia tinklai, kaip juos valdyti, optimizuoti, užtikrinti jų veikimą.
 • Kompiuteriai ir kompiuterių sistemos. Čia nagrinėjamos temos – lyg iš skambių naujienų portalų antraščių: dirbtinis intelektas, kriptografija ir pan. Mokysitės kompiuterių ir kompiuterių tinklų architektūros, tinklų saugumo, sistemų automatizavimo, tirsite skaitmeninių signalų apdorojimą.
 • Robotizuotos sistemos. Susidursite su robotų kūrimu, valdymo, surinkimo, mokymo ir, žinoma, panaudojimo iššūkiais. Realiai mokysitės programuoti robotus ir tobulinti jų dizainą, gerinti jų techninius parametrus.

Karjeros kryptys

Keletas karjeros galimybių:

 • aeronautikos inžinierius;
 • transliacijų inžinierius;
 • elektronikos inžinierius;
 • elektros inžinierius;
 • tinklų inžinierius;
 • IT konsultantas;
 • sistemų analitikas.

Jei tradicinės elektrotechnikos specialybės jūsų nedomina, pasirinkimų, ką veikti baigus šias studijas, apstu. Elektrotechnikos diplomas vertinamas informacinių technologijų ir fizikos srityse.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

University of Lincoln
University of Lincoln

Miestas pasižymi istoriniais paveldais, tačiau praeities paveldai puikiai dera su miestui būdingomis naujausiomis technologijomis. Tai įrodo ir universiteto miestelio pripažinimas vienu moderniausiu Didžiojoje Britanijoje. Didelės investicijos į universitetą padėjo pasiekti pripažinimą už puikiai įvykdytus projektus bei tyrimus.

SKAITYTI »
University of Hull
University of Hull

Universitetas yra Anglijos šiaurės rytuose, ypač garsus sporto bei medicinos studijų programų srityse. Tai įrodo daugiau kaip 50 universiteto sporto komandų, nuolat dalyvaujančių nacionalinėse varžybose. Be to, universitete atidarytame biomedicininių tyrimų institute atliekami tyrimai yra svarbūs tarptautiniu mastu.

SKAITYTI »
University of Bedfordshire logo
University of Bedfordshire

Įsikūręs Lutono ir Bedfordo miestuose, kuriuose mokosi 24 tūkst. studentų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių. Šis modernus universitetas yra įkūręs studijų kokybės centrą, kuris rūpinasi aukšta teikiamų studijų kokybe, skatina dėstytojus naudotis naujausiais mokymo metodais ir technologijomis, analizuoja studentų apklausas bei tobulina studijų programas.

SKAITYTI »
Teesside University
Teesside University

Įsikūręs viename iš seniausių pramoninių Anglijos miestų – Midlsbro. Ši vietovė puikiai patenkina daugelio studentų norą dirbti ir atlikti praktiką studijų metu. Žinoma, labiausiai pasirinkimui įtaką daro platus specialybių pasirinkimas, iš kurių viena geriausių tarp Didžiosios Britanijos universitetų pripažinta slaugos studijų programa.

SKAITYTI »
london south bank
London South Bank University

Pačioje sostinės širdyje įsikūręs universitetas pripažintas pačiu moderniausiu Londono mieste. Tai puikus pasirinkimas studentams, norintiems atlikti praktiką iš daugiau nei 1 000 partnerių tinklo.

SKAITYTI »
Logotipas27
De Montfort University

Pretenduoja tapti vienu moderniausių universitetų Didžiojoje Britanijoje. Tai įrodo didžiulė (net 187 milijonų svarų) investicija į naujausią įranga, priemones ir technologijas. Tai puikus pasirinkimas studentams, norintiems studijuoti menus. Tai yra stipriausia šio universiteto studijų kryptis, siūlanti mados, architektūros, dailės, produkto dizaino ir avalynės dizaino studijas, kurios yra vienintelės Anglijoje.

SKAITYTI »
lancaster university
Lancaster University

Tai šiaurės vakaruose įsikūręs universitetas, patenkantis į Didžiosios Britanijos geriausių universitetų TOP 10. Didžiulė investicija į akademines patalpas ir kitas studentų erdves padėjo studentų miesteliui tapti antru tarp geriausių visoje Anglijoje.

SKAITYTI »
brunel-university-london-logo
Brunel University London

Vienas labiausiai vertinamų universitetų pagal mokymų kokybę Anglijoje. Mokslas šiame universitete gerokai skiriasi nuo įprastinių studijų, nes didelis dėmesys skiriamas tyrimams, kurie padeda rasti geriausius sprendimus, taikant efektyvų mokymą. Išskirtinumą universitetui suteikia ir galimybė studentams pasirinkti studijuoti kartu su praktikos atlikimu (Placement arba Sandwich).

SKAITYTI »
Coventry logo
Coventry University

Nominuotas moderniausiu universitetu Didžiojoje Britanijoje, nes turi ypač platų modernių studijų programų pasirinkimą. Universitetas ypač didelį dėmesį skiria atliekamiems įvairių sričių tyrimams, kompanijų paskirtoms užduotims atlikti bei ugdo studentų gebėjimą įsilieti į darbo rinką.

SKAITYTI »