Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Į ką atkreipti dėmesį renkantis darbą?

Mes visi turime skirtingas 19 savybių, tai yra 10 intelektų ir 9 prigimtis. Tačiau jos mumyse pasireiškia skirtingai: vienos aukščiau, kitos žemiau. Todėl mes visi esame unikalūs turėdami šį skirtingai besireiškiančių intelektų ir prigimčių rinkinį. Kai tai siejasi su karjeros pasirinkimu ar pasitenkinimu esama profesija, darbu, svarbu atkreipti dėmesį į du aspektus.

Skaityti »

Kodėl vieni gali praleisti valandų valandas miške, o kitiems mieliau miestas?

Gamtinis intelektas apibūdina gebėjimą susilieti su gamta, poreikį būti su gamta, taip pat gamtos mokslų išmanymą. Taigi aukštai išreikštą gamtinį intelektą turintys žmonės ne tik mėgausis pasivaikščiojimu parke, bet ir žinos medžių rūšis, skirs lapų tipus ir turės atitinkamų biologijos žinių. Tas žmogus tiesiog natūraliai domėsis gamta ir jos dėsniais.

Skaityti »

Ar muzikos pajautimo galima išmokti?

Muzika visada lydi žmogų. Tai yra tam tikras saviraiškos būdas: kažkas groja būgnais, kažkas dainuoja sutartines ar šoka pasadoblį. Nėra tokio žmogaus, kuriam nepatiktų muzika. Tik mes visi skirtingai ją suvokiame. Taigi muzikinis intelektas tai nėra vien tik muzikavimas. Tai yra gebėjimas suvokti muziką, atkartoti ją ritmiškai, pajausti harmoniją.

Skaityti »

Kada susiformuoja grafinis ir vizualinis intelektas?

Pavadinimas iškart pasako, kad šis intelektas yra susijęs su vizualiai matomais dalykais. Taigi šis intelektas išreiškia gebėjimą matyti ir jausti spalvas. Pavyzdžiui, vienas gali matyti vien tik raudonas rožes, tuo tarpu kitas – begalę skirtingų raudonos, rausvos, rožinės spalvos atspalvių. Taipogi šis intelektas išreiškia gebėjimą mąstyti vaizdiniais ir gražiai piešti.

Skaityti »

Ar jums lengva bendrauti?

Ar jums lengva bendrauti? Ar jūs esate iš tų žmonių, kurie pirmi užmezga pokalbį? Klausimas kaip ir paprastas, bet atsakymų gali būti labai įvairių… Šis klausimas susijęs būtent su tarpasmeniniu intelektu, apibūdinančiu gebėjimą komunikuoti su žmonėmis, palaikyti ryšį, bendrauti. Kitais žodžiais tariant, žmonės su aukštai išreikštu tarpasmeninu intelektu būtų pavadinti „klasikiniais ekstravertais“, o su žemai išreikštu – „klasikiniais intravertais“.

Skaityti »

Ar žalinga daug galvoti ir analizuoti?

Kuo pasižymi žmonės, turintys aukštai išreikštą intrapersonalinį intelektą? Tai yra vienas iš dešimties H. Gardnerio išskirtų intelektų, apibūdinančių įvairius žmonių gebėjimus. Intrapersonalinis intelektas nusako gebėjimą reflektuoti, galvoti apie save ir kitus žmones, apie elgesio būdus, t.y. mąstyti, kodėl mes elgiamės vienaip ar kitaip. Taigi išreikštas intrapersonalinis intelektas atsispindi pomėgyje filosofuoti, mąstyti apie asmenybės, pasaulio dėsnius ir kitus psichologinius mūsų gyvenimo aspektus.

Skaityti »