Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Karjeros akiniai

Šiais laikais mūsų karjera ir jos sėkmė priklauso vien tik nuo mūsų pačių, mūsų noro ir gebėjimo tinkamai ją valdyti. Neretai susimąstome ne tik apie save, bet ir apie savo vaikus. Kyla daug klausimų, į kuriuos sunku rasti atsakymus. Kaip atpažinti, kam gabus yra vaikas? Kaip jaunuoliui rasti savo kelią po mokyklos? Kaip pakeisti savo gyvenimą, kai tau jau keturiasdešimt? Ir kaip neprarasti noro tobulėti, sulaukus garbaus amžiaus? Atsakymai į šiuos klausimus – laidoje „Karjeros akiniai“.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis darbą?

Mes visi turime skirtingas 19 savybių, tai yra 10 intelektų ir 9 prigimtis. Tačiau jos mumyse pasireiškia skirtingai: vienos aukščiau, kitos žemiau. Todėl mes visi esame unikalūs turėdami šį skirtingai besireiškiančių intelektų ir prigimčių rinkinį. Kai tai siejasi su karjeros pasirinkimu ar pasitenkinimu esama profesija, darbu, svarbu atkreipti dėmesį į du aspektus.

Žiūrėti laidą »

Ar muzikos pajautimo galima išmokti?

Muzika visada lydi žmogų. Tai yra tam tikras saviraiškos būdas: kažkas groja būgnais, kažkas dainuoja sutartines ar šoka pasadoblį. Nėra tokio žmogaus, kuriam nepatiktų muzika. Tik mes visi skirtingai ją suvokiame. Taigi muzikinis intelektas tai nėra vien tik muzikavimas. Tai yra gebėjimas suvokti muziką, atkartoti ją ritmiškai, pajausti harmoniją.

Žiūrėti laidą »

Kada susiformuoja grafinis ir vizualinis intelektas?

Pavadinimas iškart pasako, kad šis intelektas yra susijęs su vizualiai matomais dalykais. Taigi šis intelektas išreiškia gebėjimą matyti ir jausti spalvas. Pavyzdžiui, vienas gali matyti vien tik raudonas rožes, tuo tarpu kitas – begalę skirtingų raudonos, rausvos, rožinės spalvos atspalvių. Taipogi šis intelektas išreiškia gebėjimą mąstyti vaizdiniais ir gražiai piešti.

Žiūrėti laidą »

Ar jums lengva bendrauti?

Ar jums lengva bendrauti? Ar jūs esate iš tų žmonių, kurie pirmi užmezga pokalbį? Klausimas kaip ir paprastas, bet atsakymų gali būti labai įvairių… Šis klausimas susijęs būtent su tarpasmeniniu intelektu, apibūdinančiu gebėjimą komunikuoti su žmonėmis, palaikyti ryšį, bendrauti. Kitais žodžiais tariant, žmonės su aukštai išreikštu tarpasmeninu intelektu būtų pavadinti „klasikiniais ekstravertais“, o su žemai išreikštu – „klasikiniais intravertais“.

Žiūrėti laidą »

Ar žalinga daug galvoti ir analizuoti?

Kuo pasižymi žmonės, turintys aukštai išreikštą intrapersonalinį intelektą? Tai yra vienas iš dešimties H. Gardnerio išskirtų intelektų, apibūdinančių įvairius žmonių gebėjimus. Intrapersonalinis intelektas nusako gebėjimą reflektuoti, galvoti apie save ir kitus žmones, apie elgesio būdus, t.y. mąstyti, kodėl mes elgiamės vienaip ar kitaip. Taigi išreikštas intrapersonalinis intelektas atsispindi pomėgyje filosofuoti, mąstyti apie asmenybės, pasaulio dėsnius ir kitus psichologinius mūsų gyvenimo aspektus.

Žiūrėti laidą »

Kokios savybės padeda gerai gaudytis erdvėje?

Erdvinis intelektas – tai yra gebėjimas jausti kryptį, orientuotis erdvėje ir manipuliuoti mintyse trimačiais objektais. Tarkim, labai geras braižytojas ar inžinierius, žiūrėdamas į brėžinį, mato jį ne plokščią, o erdviniu būdu sudėliotą tūrinį objektą. Taigi šis intelektas yra susijęs daugiausiai su tūrio, atstumo ir erdvės pajautimu.

Žiūrėti laidą »

Ką turi tie, kurie lengvai išmoksta kalbas?

Tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų lengvas išmokimas, įvaldymas nurodo būtent kalbinio intelekto pasireiškimą. Kitais žodžiais, šis intelektas išreiškia kalbos vartojimo visumą. Žmonės su aukštu kalbiniu intelektu pasižymi turtingu žodynu, raiškia kalba, jiems lengva išreikšti save, savo mintis, emocijas per kalbos vartojimą.

Žiūrėti laidą »

Kodėl kai kurie žmonės yra nagingi, o kitų visos linijos kreivos?

Kūno subtilusis – tai intelektas, kuris apibūdina mūsų gebėjimą gerai koordinuoti akių ir rankų judesius, tai yra gerai koordinuoti smulkiąją motoriką. Neretai liaudyje žmones su aukštai išreikštu kūno subtiliuoju intelektu vadiname nagingais. Tokiems žmonės patinka ardyti ar surinkti tam tikrus smulkius dalykus. Ir tai jie daro labai tiksliai, kruopščiai ir gerai.

Žiūrėti laidą »